Kurir: »Blamaža - šampionska lekcija anemični Srbiji!«

Srbski mediji brez kančka prizanesljivosti do izbrancev Dušana Ivkovića po četrtfinalnem porazu s Španijo (60:90).

19. september 2013 00.04
Košarka Španija Srbija
J. P., Delo.si

Ljubljana - Srbski mediji seveda niso prizanesli izbrancem selektorja Dušana Ivkovića po težkem četrtfinalnem porazu proti branilcem naslova Špancem (60:90) na košarkarskem evropskem prvenstvu na slovenskih tleh. »Takšnega udarca srbska košarka še ni prejela - Španci so nas sesuli,« so zapisali pri Telegrafu in malce mileje nadaljevali: »Izognili smo se popolni katastrofi, a hudo grenak priokus po porazu za 30 točk seveda ostaja. Srbija je igrala - bolje rečeno poskušala igrati - proti razjarjeni furiji. Prvih pet minut je nakazalo nadaljnji potek dvoboja. Rudy Fernandez nas je prerešetal, Nemanja Bjelica pa je kot za stavo izgubljal žoge. Po hitrem zaostanku se nismo znali več vrniti v igro. Ekstra razpoloženi in natančni izbranci Juana Orenge so višali prednost vse do +40, pozitivnih stvari v naši ekipi ni bilo. Primarni cilj v Sloveniji ni bila kolajna, temveč uvrstitev na svetovno prvenstvo. Umiriti moramo glave, se znebiti včerajšnje frustracije in igrati dalje.«

»Pisati o tem, kolikšna je razlika v izkušnjah, uigranosti in individualni kakovosti obeh reprezentanc, bi bilo nesmiselno. O tem ni nihče dvomil, smo pa - kot vselej - verjeli v mali, ali pač nekoliko večji, čudež. Morda se je tisti hip kje res zgodil, v Stožicah zagotovo ne. In orli? Zdaj morajo premagati še težjega nasprotnika - dotolčenost po razblinjenih sanjah. Da bo težava še večja, nimajo časa za predah. Prihodnji dve tekmi odločata o svetovnem prvenstvu, nič več in nič manj,« opozarja Blic in dodaja: »Ko v uvodni četrtini zadanete samo en koš iz igre, dosežete zgolj pet točk, vaši trije udarni igralci (Krstić, Bjelica, Nedović) pa se ne vpišejo med strelce prvih 18 minut, potem pač nimate možnosti proti ekipi, v kateri ima malodane celotna peterka že izkušnjo z NBA. Eno je izgubiti tekmo, drugo pa predati se. Na trenutke so tako delovali naši mladi reprezentanti, a prav to je bilo edino, česar od njih nismo pričakovali. Špance lahko premagaš z željo in nepopustljivostjo, dvema faktorja torej, ki mladih orlov tokrat nista krasila.«

»Blamaža: šampionska lekcija anemični Srbiji,« pa so analizo tekme trdo naslovili pri Kurirju. »Selektor Ivković ob polčasu ni znal motivirati ekipe, da bi zaigrala z več energije in ponosa. Prve točke smo dosegli z linije prostih metov v peti minuti nadaljevanja, v tretji četrtini so imeli Španci že velikih +40, ni torej čudno, da se je s tribun slišalo skandiranje 'Igrate kot pi*ke'. Orli, ki so v tekmo štartali psihološko povsem nepripravljeni, so si zaradi pristopa prislužili tudi navijaške žvižge,« so zapis sklenili pri Kurirju.