poteza tekme letečega Boštjana Nachbarja

V videoposnetku si oglejte vrhunski prodor in zabijanje Boštjana Nachbarja v dvoboju z Italijo ter »top 5« potez dneva.

13. september 2013 02.41
Košarka Slovenija Italija
J. P., Delo.si
Ljubljana - Dvoboj slovenskih in italijanskih košarkarjev v prvem kolu skupine F evropskega prvenstva je imel, kot vsak drug, nekaj ključnih trenutkov in nekaj glavnih junakov. V slovenski vrsti bi jih lahko kar naštevali: Goran Dragić je bil najučinkovitejši mož na parketu z 22 točkami in še šestimi podajami, njegov brat Zoran se je razigral v odločilnih trenutkih v drugem polčasu in prispeval tudi kar 11 skokov, Mirza Begić je zmogel štiri blokade, Gašper Vidmar je kraljeval pod tekemečevim obročem, sploh v prvih minutah pa je slovenski voz naprej vlekel 33-letni Boštjan Nachbar. Pritisnil je prvo trojko med Maljkovićevimi izbranci na tekmi, nato pa sredi uvodne četrtine pri vodstvu gostov z 8:7 navdušil z vrhunskim prodorom po podaji Nebojše Joksimovića in zabijanjem mimo povsem nemočnega tekmečevega krilnega centra Nicola Mellija, ki je na noge spravilo nabito polne stožiške tribune. Brez težav in brez slabe vesti je mogoče to akcijo označiti za najboljšo potezo tekme.

V zgornjem videoposnetku si oglejte najvšečnejšo potezo dvoboja med Slovenijo in Italijo, dodajamo pa še pet najboljših potez dneva ter vrhunce tekme Slovenija - Italija.