Liverpool še poglobil krizo

V prvem delu tretjega kroga nogometne Lige prvakov smo videli dve veliki presenečenji. Barcelona je izgubila proti Rubinu iz Kazana, Liverpool pa proti Lyonu. Inter in Dinamo sta remizirala.

20. oktober 2009 23.54
An.B.
An.B.
Liverpool - Derbi tretjega kola nogometne Lige prvakov sta na Anfield Roadu odigrala domači Liverpool in francoski podprvak Lyon. Tekmo so bolje začeli gostje, Lisandru Lopezu je domači vratar Pepe Reina v deveti minuti ubranil nevaren strel z glavo. Domači nikakor niso uspeli razviti igre, še slabše jim je kazalo, ko je moral strateg Rafael Benitez v 23 minuti zamenjati kapetana Stevena Gerrarda. Liverpool je v 41. minuti vendarle uspel zadeti, žogo je po zmedi v kazenskem prostoru v mrežo poslal Izrelec Yossi Benayoun in domači so do poremora le uspeli povezati igro. V drugem polčasu smo videli bolj odprto srečanje, s priložnostmi na obeh straneh. V 72. minuti je izenačil branilec Maxime Gonalons, ki je ob koncu prvega dela zamenjal brazilca Crisa. Domači so skušali so konca srečanja izenačiti, kar je v 91 minuti iz protinapada kaznoval še en rezervist Cesar Delgado. Liverpool se je tako znašel v nezavidljivem položaju za napredovanje.

Morda še večje presenečenje so v skupini H pripravili nogometaši ruskega Rubina, ki so prav tako v gosteh premagali slovito Barcelono. Že v drugi minuti je nepazljivost katalonske obrambe z močnim strelom kaznoval Aleksander Rjazancev. Barca se je v igro vrnila v drugem polčasu, ko je zadel šved Zlatan Ibrahimovič. Rusi so se v nadaljevanju poplnoma zaprli in svojo priložnost iskali v protinapadih. Dočakali so jo v 75 minuti, vratarja Victoja Valdeza je prav iz protinapada mojstrsko premagal Gökdeniz Karadeniz.

V isti skupini je Inter doma hitro doživel hladen tuš, Taras Mihalik se je namreč že v peti minuti vpisal med strelce pri kijevskem Dinamu. Milančani so izenačili v 35. minuti, ko je po protinapadu zadel Dejan Stanković, toda napadalnim Ukrajincem je prednost povrnil kar Inter, v 40. minuti je avtogol nespretno zabil branilec Lucio. Modro-črni v drugi polčas krenili odločneje in izenačili v 47. minuti prek Walterja Samuela za končni izid 2:2.

Na gostovanju pri Alkmaarju je londonski Arsenal vknjižil le točko. Londončani so povedli v 36. minuti po lepi akciji Andrej Aršavina, Robina van Persieja in Cesca Fabregasa, med strelce se je vpisal Španec. Toda zmago jim je v tretji minuti sodniškega podaljška preprečil Mendes da Silva.