Milan se je izvlekel v Madridu

V sredinih tekmah nogometne Lige prvakov je AC Milan v gosteh z 2:1 premagal Real Madrid. Presenečenje so pripravili nogometaši Bordeauxa, ki so kljub dvema zgrešenima enajstmetrovkama premagali Bayern.

21. oktober 2009 23.34
An.B.
An.B.
Madrid - V derbiju drugega dela tretjega kroga nogometne Lige prvakov sta se v španski prestolnici pomerila velikana Real Madrid in AC Milan. V prvem polčasu smo na zelenici Santiaga Bernabeu videli skromno nogometno predstavo s številnimi napakami na obeh straneh. Največjo je zagrešil milanski vratar Dida, ki je po strelu Estebana Granera nespretno lovil žogo, kar je z rutiniranim zadetkom za vodstvo izkoristil domači kapetan Raul Gonzales. Veliko napako je le nekaj minut prej storil tudi glavni sodnik Franck de Bleeckere, ko je spregledal prekršek za enajstmetrovko nad Karimom Benzemajem v gostujočem kazenskem prostoru. Po zadetku so Milanovi "dedki" skušali prestaviti v višjo prestavo, a so galaktiki srečanje dokaj zlahka pripeljali do polčasa. Drugi del se je za goste začel sanjsko. V 62. minuti je z močnim strelom najprej izenačil Andrea Pirlo, pet minut kasneje pa jih je po nezanesljivem posredovanju vratarja Ikerja Casillasa v vodstvo popeljal brazilec Pato. Po šoku so "galaktiki 2" močno pritisnili proti golu Italijanov, kar je 14 minut pred koncem srečanja z golom po podaji iz kota kronal rezervist Royston Drenthe. Do konca srečanja sta obe moštvi odigrali bistveno bolj odprto, kar je omogočilo števine priložnosti na obeh straneh, glavni sodnik de Bleekere pa si je privoščil še eno napako, ko je zaradi domnevnega prekrška razveljavil povsem regularen zadetek gostov. Rdeče črni so vseeno uspeli zadeti, ko je po podaji Nizozemca Clarenca Seedorfa drugič zadel Pato in užalostil Santiago Bernabeu.

Tudi tokrat ni šlo brez presenečenj. Za največjega so poskrbeli francoski prvaki iz Bordeauxa, ki so z 2:1 premagali sloviti Bayern iz Münchna. Bavarci so srečanje začeli brez prvih zvezdnikov Arjena Robbena in Francka Riberya, a vseeno povedli z avtogolom Michaela Cianija. Isti igralec se je v 29 minuti "oddolžil" z izjemnim izenačujočim golom. Po kotu ga je dosegel s peto. Bayern je v nadaljevanju ostal brez izključenih Thomasa Müllerja in Daniela Van Buytena, Francozi pa so kljub vodstvu, v katerega jih je v 44. minuti popeljal Marc Planus, zapravili kar dva strela z bele točke. Vratar Jorg Butt je prvega obranil Yoannu Gourcuffu, drugega ob koncu srečanja pa še Ferreiri Jussieju.

Derbi skupine D je v dvoboju Chelseaja in madridskega Atletica (4:0) pripadel Londončanom. Ti so povedli v 41. minuti prek Salomona Kalouja, prednost pa podvojili v 52. minuti, ko je z glavo spet zadel reprezentant Slonokoščene obale. Zmago Chelseaja je že v 69. minuti potrdil Frank Lampard, ki je neubranljivo zadel z roba kazenskega prostora. Piko na i londonski zmagi je z avtogolom postavil kar Luis Perea.

Manchester United po zmagi Rubina iz Kazana nad favorizirano Barcelono ni dovolil še ene ruske senzacije. Brez nekaterih nosilcev igre, Ryana Giggsa, Wayna Rooneyja, Patricea Evraja in Ji Sung Parka, so angleži z minimalnih 1:0 v gosteh odpravil moskovski CSKA. Zadetek je dosegel prišlek pred letošnjo sezono Antonio Valencia