Mladi Črnogorec pokopal Liverpool, kanonada Lyona in Seville

Po prvih osmih tekmah v 2. kolu nogometne lige prvakov imajo stoodstotni izkupiček Lyon, Sevilla in Arsenal. Barcelona je z 2:0 ugnala kijevski Dinamo, Liverpool je klonil v Firencah, v težavah se je znašel tudi Inter.

29. september 2009 21.47
P. Z.
P. Z.
Ljubljana - V skupini F je branilka naslova evropskega pvaka Barcelona suvereno opravila nalogo proti kijevskemu Dinamu in zmagala z 2:0. Ukrajinsko obrambo je v 26. minuti premagal Lionel Messi, dvome o zmagovalcu pa je 15 minut pred koncem razblinil Pedro po lepi akciji in podaji Zlatana Ibrahimovića.

Dinamo je le redko prihajal na napadalno polovico igrišča, še najbolj nevaren je bil Andrej Ševčenko, vendar ni dobil dovolj uporabnih žog. Zmaga Barcelone bi bila lahko višja, vendar štejejo le tri točke, s katerimi so Katalonci prevzeli vodstvo.

Inter komaj zadržal točko

V manjših težavah se je že znašel Inter, ki je od 60. minute igral brez izključenega Maria Balotellija, a  je njegova obramba zdržala napade Rubina iz Kazana in iztržila neodločen izid (1:1). Zaradi časovne razlike se je tekma med ruskim in italijanskim prvakom začela dobri dve uri prej od ostalih.

Gostitelje je v vodstvo že v 11. minuti popeljal Alejandro Dominguez, v 27. minuti pa je izenačil Srb Dejan Stanković. V 60. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen italijanski napadalec Balotelli. Rusi so v zadnjem delu tekme imeli premoč, v 81. minuti je Sergej Semak zatresel vratnico, vendar je četa trenerja Joseja Mourinha obvarovala točko. Toda dva neodločena izida s prvih dveh tekem sta prav gotovo manj, kot so pričakovali navijači modro-črnih.

Na Interjevi klopi je sedel tudi slovenski up Rene Krhin, ki pa ni dobil priložnosti za igro.

Jovetić novi junak v Firencah

V skupini E je Fiorentina nekoliko presenetljivo zlahka prišla do treh točk proti bledemu petkratnemu evropskemu prvaku Liverpoolu. Angleži so v Italijo prišli po točko, saj je trener Rafa Benitez v konico napada postavil le osamljenega Fernanda Torresa. Načrte mu je pokvaril 19-letni Črnogorec Stevan Jovetić, ki je v devetih minutah dvakrat premagal Pepeja Reino in poskrbel za izbruh veselja v Firencah. Jovetić, nekdanji up Partizana, je v napadu zamenjal odsotnega Alberta Gilardina. Rdeči so v drugem polčasu sicer več napadali, vendar zasuka niso zmogli.

V skupini je vodstvo prevzel Lyon, ki je že v prvem polčasu Debrecenu nasul tri gole in ima po dveh tekmah dve zmagi.

Sevilla blestela na Škotskem

Podobno kot Lyon se je v gosteh izkazala tudi Sevilla, ki ima prav tako šest točk, potem ko je na Ibroxu razbila domače Rangerse s 4:1. Kanonada Špancev se je začela v 50. minuti in končala 24 minut kasneje, ko je na semaforju pisalo 0:4.

Škoti se lahko tolažijo, da sta na drugi tekmi Unirea in Stuttgart remizirala, kar ga ohranja v igri za napredovanje.

Topničarji le zrušili grški zid

Ob Lyonu in Sevilli se lahko s polnim plenom pohvali tudi Arsenal, ki je dolgo rahljal obrambo Olympiakosa, strl pa jo v 78. minuti Robin van Persie po podaji rezervista Eduarda. Zmago »topničarjev« je zapečatil Rus Andrej Aršavin z golom s peto. Dosežen je bil iz prepovedanega položaja, a tega stranski sodnik ni opazil.

Na drugi tekmi v skupini H je nizozemski prvak AZ Alkmaar vodil vse do 93. minute, ko je za hladen tuš poskrbel Traore in razveselil Belgijce.

Skupina E:

Fiorentina : Liverpool 2:0 (Jovetić 28., 37.)

Debrecen : Lyon 0:4 (Källström 3., Pjanić 13., Govou 24., Gomis 51.)

Vrstni red: Lyon 6, Fiorentina in Liverpool po 3, Debrecen 0.

Skupina F:

Rubin Kazan : Inter 1:1 (Dominguez 11.; Stanković 27)

Barcelona : Dinamo Kijev 2:0 (Messi 26., Pedro 76.)

Vrstni red: Barcelona 4, Dinamo Kijev 3, Inter 2, Rubin Kazan 1

Skupina G:

Unirea : Stuttgart 1:1 (Varga 48.; Tasci 5.)

Glasgow Rangers : Sevilla 1:4 (Novo 88.; Konko 50., Adriano 64., Luis Fabiano 72., Kanoute 74.)

Vrstni red: Sevilla 6, Stuttgart 2, Rangers in Unirea po 1.