Slovenski upi gredo na EP

Slovenska nogometna reprezentanca do 19 let je v Murski Soboti premagala Belorusijo z 2:0 in se kot prvouvrščena ekipa skupine prvič v zgodovini uvrstila na evropsko prvenstvo.

10. junij 2009 00.15
P. Z./STA
P. Z./STA
Murska Sobota - Slovenska nogometna reprezentanca do 19 let je v drugem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo v Murski Soboti premagala Belorusijo z 2:0 (2:0) in se kot prvouvrščena ekipa skupine prvič v zgodovini uvrstila na evropsko prvenstvo, ki bo julija letos v Ukrajini. Pred 1800 gledalci sta zadela Anel Omerovič v 15. minuti in Rajko Rep v 21. iz 11-metrovke.

Tekma je bila odločena v prvih 25. minutah, ko so Slovenci pod vodstvom selektorja Miloša Kostiča silovito napadali. Prvi zadetek je padel po podaji s kota, ki ga je izvajal Martin Milec, Omerovič pa je z glavo zabil žogo v mrežo. Na 2:0 je povišal najboljši strelec reprezentance na teh kvalifikacij Rep (pet zadetkov). Uspešno je izvedel kazenski strel, ki je bil dosojen zaradi prekrška beloruskega vratarja nad Robertom Beričem in si prislužil izključitev. Gostje so tako igrali večji del tekme z igralcem manj.

V Lendavi je Nizozemska premagala Rusijo z 2:1 (1:0) in zasedla drugo mesto, tretja pa je bila Rusija. Vrstni red: 1. Slovenija 5 točk (6:4), 2. Nizozemska 5 (3:2), 3. Rusija 2 (6:7), 4. Belorusija 2 (2:4).