Lund Svindal se je po številu zmag skupnega seštevka svetovnega pokala izenačil z rojakom Lasejem Kjusom, ki je velika kristalna globusa osvojil leta 1996 in nato še leta 1999. Prvo skupno zmago je za Norveško vpisal Kjetil Andre Aamodt leta 1994. Norveška ima sicer že pet velikih kristalnih globusov in je izenačena z Združenimi državami Amerike in Luksemburgom, na vrhu lestvice pa je z devetimi velikimi globusi Avstrija, ki se ji je deseti dejansko izmuznil za dve točki.
Čeprav tako majhne razlike pičlih dveh točk od leta 1991, začetka sedanjega načina štetja v pokalu, na vrhu v alpskem smučanju še ni bilo, na koncu to ne zmanjša Svindalovega dosežka. Sicer gre dejansko za zgodovinsko majhno razliko tako v moški kot v ženski konkurenci tekmovanj svetovnega pokala v alpskem smučanju. Avstrijec Raich je nabral 1007 točk, Svindal pa 1009. Sklepni slalom sezone v Aareju na Švedskem, ki je odločal o lastništvu kristala, je Svindal sicer odsmučal v svojem slogu - torej brez uvrstitve oziroma osvojenih točk. Česa drugega tudi ni bilo pričakovati po odstopu tekmeca, pa tudi upoštevajoč dejstvo, da Svindal v slalomu to zimo ni blestel. V vseh slalomih je namreč vpisal ničlo. Zato pa je specialist za hitre discipline blestel v svojih prvinah - smuku in superveleslalomu.
V superveleslalomu je namreč Svindal, ki je 26. decembra lani dopolnil 26 let, po letu 2006 osvojil že drugi mali kristalni globus, na SP v Val d'Iseru pa osvojil zlato kolajno v superkombinaciji ter bronasto v superveleslalomu. Blestel je tudi v smuku, kjer je na koncu zasedel mesto četrtega najboljšega smukača na svetu, v veleslalomu pa petega. Prav v smuku je napovedal zmagoslavno vrnitev v belo karavano. Na isti progi, na kateri je spektakularno padel in zaradi poškodb izpustil večino prejšnje sezone, je ob začetku tokratne presenetljivo zmagal. Norvežan, doma iz Kjellerja blizu prestolnice Osla, je na progi Ptic ujed v ameriškem Beaver Creeku, ki med smučarji sodi po težavnosti v sam vrh, 5. decembra lani najprej slavil v smuku, nato pa to zmago naslednji dan nadgradil še z zmago v superveleslalomu; to je storil leto dni po usodnem padcu na tej strmini v Koloradu.
Pred usodnim novembrom 2007 je Svindal vpisal devet zmag v svetovnem pokalu ter uspešno sezono 2006/2007 kronal s prvim osvojenim velikim kristalnim globusom in dvema naslovoma svetovnega prvaka v veleslalomu in smuku na prvenstvu prav v Aareju na Švedskem, kjer se je letos veselil naslova zmagovalca skupnega seštevka svetovnega pokala. Veliko trdega dela in dolgo okrevanje, ki je sledilo poškodbi, se je Svindalu nedvomno obrestovalo, ko je osvojil verjetno najpomembnejšo trofejo v alpskem smučanju. V bolnišnici je bil z grdo ureznino, shujšal je za 17 kilogramov in zato potreboval veliko treninga in vaj, da se je po enajstih mesecih odsotnosti lahko znova vrnil na smuči.
Kot zanimivost velja omeniti, da ima rivalstvo med šampionoma, Svindalom in Raichom, že dolgo brado. Kot "deja vu" se je namreč razpletel boj za skupno zmago v svetovnem pokalu pred dvema letoma, ko je Svindal veliki globus osvojil z le 13 točkami prednosti pred Raichom, kar je bila takrat najmanjša razlika med glavnima favoritoma od leta 1967, ko se je začelo tekmovanje za svetovni pokal v alpskem smučanju. Leta 2006 pa je drugega Svindala takratni najboljši smučar sezone Raich prehitel za 404 točk.
"Ni mi bilo pač usojeno. Za mano je sijajna sezona, a je bila takšna tudi Akslova. Po hudi poškodbi je res pokazal izvrstne nastope. Zato ga zelo spoštujem," je dejal starejši, 31-letni Raich, ki bo imel še čas za temeljito analizo, kako je kot favorit na takšen način zapravil priložnost, ki se mu je nasmihala. "Malce mi je nerodno, ker sem zmagal na takšen način s prednostjo le dveh točk na zadnji tekmi sezone. Beaver Creek je bil za mene vrhunec sezone, saj sem takrat sam sebi dokazal, da še lahko hitro smučam. Okrog božiča sem se malce boril, a sem bil znova ponovno v smučinah v Kitzbühlu in se sijajno odrezal na svetovnem prvenstvu z dvema kolajnama," je vtise strnil Svindal.