Helios na Kodeljevem potrdil vlogo favorita

Praznih rok sta ostala Union Olimpija na gostovanju v Podgorici (67:74) in Geoplin Slovan, ki je doma izgubil slovenski derbi s Heliosom 82:69.

24. december 2006 10.55
Emir Preldzič na tekmi med Heliosom in Geoplin Slovanom
Ljubljana – Praznih rok sta ostala Union Olimpija na gostovanju v Podgorici (67:74) in Geoplin Slovan, ki je doma izgubil slovenski derbi s Heliosom 82:69. To bi bil najkrajši povzetek 15. kola košarkarske lige NLB, ki se bo danes končalo z velikim derbijem med Cibono in Partizanom sredi Beograda.

Favorizirani gostje iz Domžal so že na začetku pokazali, da so na Kodeljevo prišli po zmago, saj so v 8. minuti vodili z 22:11. Tudi tokrat gostitelji nikakor niso znali zadeti z razdalje in so koše dosegali predvsem visoki igralci. V drugi četrtini so Kodeljevčani po treh minutah z delnim rezultatom 10:0 zasukali rezultat na 28:26 in se do odmora z bojevito igro Gašperja Vidmarja enakovredno kosali z Domžalčani. Tudi tretja četrtina je bila izenačena – 15:15. Vse koše za gostitelje pa sta dosegla kapetan Miloš Paravinja in Gašper Vidmar. V zadnjem delu tekme so igralci Geoplina Slovana sledili Domžalčanom do 32. minute – 58:60. Krejič je s trojko povišal prednost gostov na 63:58. Begić je zatem brezglavo z nešportno osebno napako skoraj slekel Krejiča, ki je zadel oba prosta meta. Čeprav gostje potem niso izkoristili dodatnega napada, se je vse odvijalo v znamenju gostov in Dončića, ki je ob koncu, ob padcu utrujenih gostiteljev, le poskrbel za zanesljivo zmago Heliosa.

Strelci za Geoplin Slovan: Preldžič 14, Mlakar 3, Klobučar 4 , Dragič 3, Carr 2, Vidmar 16, Begič 11, Paravinja 16; za Helios: Dončič 21, Janža 11, Troha 8, Krejič 7, Pavič 13, Močnik 10, Laškevič 12.

Peklenski trud, da bi minimalno prednost zadržali do konca in osvojili dragoceni novi točki, Unionu Olimpiji na koncu ni rodil sadov. Potem ko so večino dvoboja z Budućnostjo vodili za nekaj točk, so prav v zadnjih minutah popustili. Podgoričani so šele drugič na tekmi prešli v vodstvo šest minut pred koncem (57:56) in nato hitro ušli na 62:56. Arslan je prvi točki dosegel ob znižanju na 65:66, Jeretin je odgovoril s trojko, po minuti odmora pa je Marko Milič v napadu izgubil žogo in naredil še peto osebno napako. Budućnost je s prostima metoma Jeretina pol minute pred koncem ušla na 70:65. Dovolj, da je Ljubljančanom za preobrat zmanjkalo časa.

Strelci za Budućnost: Jeretin 9, Maraš 4, Micov 12, Dašić 12, Pavković 2, Peković 4, Mijatović 13, Rakočević 13, Vraneš 5; za Union Olimpijo: Lorbek 8, Rizvić 12, Rannikko 14, Jurković 7, Arslan 3, Čebular 1, Markoišvili 10, Kuzminskas 2, Milič 10.