Hewitt namučil Federerja

Na teniškem OP ZDA sta se v tretjem kolu pomerila prvi igralec sveta Roger Federer in Lleyton Hewitt, ki je Švicarju povzročil kar nekaj sivih las. Po dveh urah in pol se je v nadaljevanje vseeno uvrstil »teniški kralj«.

05. september 2009 23.01
Š. Ro.
Š. Ro.
New York - V 3. kolu odprtega teniškega prvenstva ZDA je prvi igralec sveta, Švicar Roger Federer premagal Avstralca Lleytona Hewitta s 4:6, 6:3, 7:5 in 6:4. Dvoboj, v katerem se je Avstralec dobro upiral »teniškemu kralju«, je trajal dve uri in pol. Potem ko je v prvem nizu povedel Federer, je Hewitt dobil štiri igre zapored, s tem pa tudi prvi niz. V nadaljevanju je imel kar nekaj priložnosti za brejk, a jih ni izkoristil.

Pomerila sta se tudi Srb Novak Đoković in Američan Jesse Witten. Tudi Srbu je nasprotnik povzročil kar nekaj preglavic, ko mu je odvzel prvi niz. Vseeno se je zmage s končnim izidom 6:7, 6:3, 7:6 in 6:4.

V nadaljevanje se je uvrstil tudi Čeh Radek Stepanek, ki je s 4:6, 6:2, 6:3 in 6:3 ugnal Nemca Philippa Kohlschreiberja.