AHL: Oba slovenska kluba do zmage

Hokejisti Sij Acroni Jesenic so v tekmi alpske lige po kazenskih strelih premagali Sterzing z 2:1, Olimpija pa Cortino s 3:1.

27. februar 2018 22.34
Hokej HDD Telemach- Olimpija proti Moser Medical Graz 99ers. Igralec Olimpije Hebar Andrej v napadu. V Ljubljani 6.1.2015
A. V.
A. V.
Jesenice - Sterzing, ki ga vodi slovenski trener Ivo Jan, je v vodstvo v 12. minuti popeljal Ben Duffy, izenačil je Luka Bašič v 43. minuti. Jeseničani so bili v rednem delu tekme precej bolj nevarni, saj so proti golu Sterzinga sprožili 36 strelov, njihovi tekmeci pa 21.

Odločilni gol po kazenskih strelih je prispeval Žan Jezovšek. Jeseničane naslednja tekma čaka v četrtek proti Val Gardeni.

Sij Acroni Jesenice - Sterzing 2:1 (0:1, 0:0, 1:0; 0:0)

Junak Olimpijine zmage je bil Maks Selan z dvema goloma, prvim v 17. in drugim v 22. minuti. Za Cortino je zadel Riley Wilson Brace v 41. minuti. Ko je že vse kazalo na zmago Ljubljančanov z 2:1, je 50 sekund pred koncem tekme zadel še Andrej Hebar.

Ljubljančane v četrtek čaka tekma z ekipo Zeller Eisbären.

SŽ Olimpija - Cortina 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)