Beljačani visoko porazili Olimpijo

Hokejisti Olimpije so v petem kolu lige EBEL na gostovanju pri Beljaku izgubili s 5:2.

22. september 2012 00.15
Beljak - Ljubljanski hokejisti so v svoji peti tekmi razširjenega avstrijskega prvenstva doživeli četrti poraz, potem ko so bili s 5:2 boljši igralci Beljaka.

Dvoboj so bolje začeli gostje, ki so povedli v peti minuti z golom Erica Panceta, nato pa so sledile minute domačih. Ti so zavoljo številnih izključitev ljubljanskega moštva izid v 16. minuti najprej izenačili, ko je z igralcem več zadel Dereck Ryana, le dve minuti kasneje pa so ob vnovični terenski premoči tudi povedli.

Hokejisti Olimpije so se v igro vrnili še pred koncem uvodne tretjine, za kar je manj kot trideset sekund pred koncem poskrbel Chris D'Alvise.

V drugi tretjini je bila igra zelo izenačena. Domače gledalce je najprej v slabo voljo spravil Derek Ryan, ki je zapravil kazenski strel, v 35. minuti pa so Beljačani srečno prišli do vodstva s 3:2, ko je z modre črte sprožil Mario Altmann, plošček je oplazil Pretnarja in končal v ljubljanskem golu.

V zadnji četrtini so Ljubljančani veliko časa preživeli na klopi za kaznovane igralce, po zadetku Johna Hughesa pa je piko na i v izdihljajih tekme postavil Klemen Pretnar za končnih 5:2. Ljubljanska zasedba bo v naslednjem krogu na domačem igrišču gostila Graz, tekma pa bo v nedeljo, 23. septembra.

VSV Beljak - Telemach Olimpija 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

KAC Celovec - Medveščak Zagreb 3:2 (0:1, 0:1, 2:0; 0:0, 1:0)

Graz 99ers - Red Bull Salzburg 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Vienna Capitals - Innsbruck 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Dornbirn - Sapa Fehervar 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Orli Znojmo - Black Wings Linz 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

1. VSV Beljak 5 4 1 0 23:11 9 točk

2. Znojmo 5 4 0 1 19:9 8