Čehi Ljubljančanom prizadejali tretji poraz

Hokejisti Olimpije so na tekmi četrtega kola lige EBEL na domačem ledu izgubili proti Orlom iz Znojma (1:5).

16. september 2012 22.20

Ljubljana - Hokejisti Telemach Olimpije pred domačimi navijači niso uspeli ponoviti dobre igre iz puljske arene, tako da so po visokem porazu proti češkemu moštvu Orli Znojmo klonili še tretjič na zadnjih štirih tekmah.

Ljubljančani so bili v prvi tretjini boljši nasprotnik, vendar svoje prevlade niso uspeli nadgraditi z golom. Na njihovo srečo je bil v uvodnih 20 minutah razpoložen tudi njihov vratar Jerry Kuhn, tako da je ostalo pri začetnih 0:0.

Domačini so v drugi tretjini prvi zadeli, a so sodniki po ogledu posnetka razveljavili gol Erica Panceta. To so Čehi kaznovali v 28. minuti, ko je Marek Uram odibiti plošček pretvoril v vodstvo z 1:0. Hokejisti Olimpije so za izenačenje potrebovali le tri minute, zadel je Chris d'Alvise. Sledile so črne minute edinih slovenskih predstavnikov v EBEL, v katerih so si privoščili nerazumljive napake pred svojimi vrati, kar so nasprotniki znali izkoristiti in so domačim iz treh podobnih akcij, ko so zlahka prišli do ploščka, v dveh minutah in pol zabili še tri gole in Ljubljančane postavili pred težko nalogo v zadnjem delu (1:4).

Za preobrat bi morali domači pokazati boljši hokej, a se to ni zgodilo, tako da so gostje brez težav vzdrževali razmerje moči na ledu. Ljubljančani so se sicer trudili, vendar pri zaključnih strelih niso bili nevarni. Gostje pa so v 51. minuti še enkrat na podoben način kot v drugi tretjini dosegli gol, spet je bil strelec Richard Jarušek povsem sam pred Kuhnom, ter dokončno potopili slovensko barko. Vratar Kuhn je pet minut pred koncem izgubil živce in si prislužil kazen igre, v vrata je moral Matic Boh, ki pa ni več prejel gola.

V naslednjem krogu bodo Ljubljančani v petek gostovali v Beljaku.