EBEL: Dunajčani po preobratu močnejši od Olimpije

Hokejisti Telemach Olimpije so proti dunajskemu moštvu Vienna Capitals doživeli deveti poraz v sezoni (1:2).

08. oktober 2013 17.45
HOKEJ Olimpija - Vienna

Ljubljana - Hokejisti Telemach Olimpije so v desetem kolu prvenstva EBEL doživeli še deveti poraz, potem ko jih je v dvorani Tivoli premagalo moštvo Vienna Capitals (2:1).

Ljubljančani so prikazali dobro igro in povedli v 27. minuti z golom Žige Grahuta, nato pa so v zadnji tretjini prejeli dva gola in ostali praznih rok. Jonathan Ferland je izid znižal v 43. minuti, ko je vratarja Jerryja Kuhna premagal s strelom med nogami, preobrat pa je dokončal Jamie Fraser v 51. minuti dvoboja.

Telemach Olimpija in Vienna se bosta v petek pomerila še drugič zapored (19.15), v vlogi gostiteljev pa bodo Dunajčani.

Uvodna tretjina brez golov

Hokejisti Olimpije so domačo tekmo začeli obetavno in zapretili s streloma Judda Blackwaterja in Andreja Hebarja, vendar se izid ni spremenil.

Po uvodnem pritisku domačih se je hitro spremenilo razmerje moči na ledu, saj si je Damjan Dervarič v drugi minuti prislužil pot na klop za kaznovane, kar pa Dunajčani v dveh minutah niso uspeli kaznovati z golom. Še najbližje temu je bil Benoit Gratton, ki je s svojim poskusom zadel vratarja Jerryja Kuhna v čelado.

»Zeleno-beli« so na svojo novo priložnost čakali do pete minute, ko sta kombinirala Jeff Ulmer in Ken Ograjenšek, vendar slednji ni uspel premagati vratarja Matthewa Zabo.

Sledila sta strela Dunajčanov, pri katerih je z modre črte poskusil Justin Keller, vendar meril mimo desne vratnice, nato pa se je v dobrem položaju znašel še Jamie Fraser, vendar si je ob strelu zlomil palico, tako da je plošček zletel mimo gola.

Ljubljančani so po devetih minutah igre dočakali prvo dvominutno kazen nasprotnikov - prislužil si jo je Justin Keller - vendar se izid v tem času ni spremenil. V zaključku prve tretjine sta imela kluba po eno lepo priložnost. Pri domačih jo je v 15. minuti zapravil Scott Howes, pri gostih pa minuto kasneje Francois Fortier.

V zadnjem napadu prve tretjine je Benoit Gratton s komolcem udaril v obraz Aleša Hebarja, vendar jo je odnesel brez kazni. Moštvi sta na odmor odšli z začetnim izidom 0:0, v prvih dvajsetih minutah pa so več strelov zabeležili Dunajčani (12:7).

Grahut povedel Olimpijo v vodstvo

Druga tretjina se za Olimpijo ni začela najbolje, saj si je Jake Laplante po dobrih treh minutah igre prislužil dvominutno kazen, vendar so jo njegovi soigralci uspešno prestali in ubranili vse napade nasprotnikov.

Ljubljančani so uspešno obrambo nagradili z dobrim napadom in si v 27. minuti priborili prvo vodstvo. Akcijo je začel Gregor Koblar na levi strani napadalne tretjine, sledila je podaja do Žige Pešuta, čigar strel je blokirala gostujoča obramba, odbiti plošček pa je v mrežo pospravil Žiga Grahut.

Dunajčani so si le nekaj trenutkov kasneje priigrali najlepšo priložnost na dvoboju, ko je Jonathan Ferland sam pridrsal pred vratarja Jerryja Kuhna, ki pa se je izkazal z dobro obrambo. Nekaj sekund kasneje je z razdalje sprožil še Jamie Fraser, vendar je bil Kuhn znova na mestu in je ustavil še 20. strel na svoja vrata.

Ljubljančani so med 35. in 36. minuto dvakrat nevarno ogrozili nasprotnikova vrata, vnedar niso uspeli podvojiti svojega vodstva. Najprej je bil pred vrati Vienne neuspešen Scott Howes, minuto kasneje pa je Žiga Verlič sam zadrsal proti golu, a ni našel poti mimo vratarja Zabe.

Ta je bil ob koncu druge tretjine pod hudim pritiskom, saj so Dunajčani med 37. in 39. minuto morali igrati brez izključenega Jonathana Ferlanda, vendar je ostalo pri minimalnem vodstvu Olimpije. Po drugi tretjini je bilo razmerje strelov 17:26 v korist Vienne.

Ferland poskrbel za izenačenje, Fraser za prvo vodstvo

V prvih minutah zadnje tretjine so več pokazali gostje, ki so proti vratom Jerryja Kuhna sprožili napad za napadom. Ameriški golman je v 43. minuti z odlično obrambo ustavil poskus Rafaela Rotterja, minuto kasneje pa je bil nemočen ob strelu Jonathana Ferlanda, ki mu je plošček poslal med nogama.

Hokejisti Vienne so po izenačujočem golu dobili zalet in v 45. minuti skoraj povedli, vendar je strel Justina Kellerja ustavila prečka. Le minuto kasneje so imeli svojo priložnost tudi domačini, vendar je vratar Zaba ubranil poskus Koblarja.

Domačini so v drugi polovici zadnje tretjine dvakrat igrali s hokejistom manj. Dunajčani prve priložnosti v 47. minuti niso izkoristili, nato pa je moral v 50. minuti na klop za kaznovane še Matevž Erman, kar je privedlo do spremembe rezultata. Gostje so minuto kasneje izpeljali akcijo, ki jo je s strelom z desne strani uspešno sklenil nekdanji član Olimpije Jamie Fraser, s čimer je Vienna v petem poskusu vendarle izkoristila številčno premoč na ledu.

Hokejisti Dunaja so si med 52. in 54. minuto dvakrat privoščili pregrobo igro, tako da sta si Justin Keller in Mike Oullette prislužila dvominutni kazni, vendar Olimpiji ni uspelo izenačiti. Gostitelji so minuto pred koncem dobili še zadnjo priložnost za drugi gol, ko sta bila kaznovana Justin Fletcher in Dustin Sylvester, vendar je Aleš Mušič dvakrat neuspešno streljal proti golu. Končalo se je z minimalno zmago Vienne in že devetim porazom Olimpije.