EBEL: zmaji z visoko zmago iz Innsbrucka, Muršak med podajalci

V 8. kolu EBEL so hokejisti Telemach Olimpije s 7:1 premagali Innsbruck. Med podajalci je bil tudi Jan Muršak.

30. september 2012 18.18
Sport
Š. Ro., Delo.si

Innsbruck - Ljubljanski hokejistiso po nizu porazov, 8. kolu EBEL vendarle vpisali zmago, šele drugo v sezoni. V dvoboju zadnjeuvrščenih moštev so s kar 7:1 premagali Innsbruck. Jan Muršak, ki bo po prkeinitvi dejavnosti v NHL skušal ljubljansko moštvo popeljati iz krize, se ni vpisal med strelce, je pa poskrbel za tri podaje.

»Šok terapija« je tako očitno le delovala: po slovesu finskega trenerja Heikija Mälkiäja, njegovi zamenjavi z Bojanom Zajcem in prihodu Muršaka je Olimpija vendarle spet prišla do zmage. Na petkovem gostovanju pri novem članu lige Dornbirnu še ni šlo, zadnjeuvrščeni Innsbruck pa je bil vendarle lažja naloga.

Muršak zrežiral že prvi gol

Že od prve minute so bili Ljubljančani nevarnejši, videlo pa se je tudi, da so veliko hitrejši in to so s pridom izkoriščali celo tekmo. V prvi tretjini so vse tri gole dosegli dobesedno v prazno mrežo, najprej je Muršak pred golom lepo našel Chrisa D'Alvisa, nato pa je dvakrat natančno podal še branilec Patrick Coloumbe, tako da sta Brock McBride in Eric Pance povišala na 3:0.

V drugi tretjini so bili domači kolikor toliko enakovredni, predvsem z igralcem več, a je vratar zeleno-belih Jerry Kuhn svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. V 24. minuti je Muršak znova natančno podal, tokrat Žigi Pancetu, ta pa je neubranljivo zadel.

V zadnjem delu so najprej domači igrali z dvema igralcema manj, kar so Ljubljančani izkoristili z golom McBrida, visoko zmago pa potrdili še z dvema goloma z igralcem manj. Najprej je Mušič blokiral podajo domačega branilca in v protinapad poslal Mateja Hočevarja, v 48. minuti pa je bil pred golom najbolj priseben Damjan Dervarič. Gostom je nato za trenutek popustila zbranost in domači so dosegli vsaj častni gol, a so jih njihovi privrženci kljub temu zaradi slabe predstave izžvižgali.

V naslednjem krogu se bo nova okrepitev Muršak predstavil tudi navijačem Olimpije, saj bodo Ljubljančani v petek gostili celovški KAC, poroča STA.

EBEL, 8. kolo:

Innsbruck - Telemach Olimpija 1:7 (0:3, 0:1, 0:3)

* Dvorana Tiroler Wasserkraft Arena, gledalcev 1800, sodniki: Bogen, Hofstätter, Zehenthofer (vsi Avstrija).
* Strelci: 0:1 D'Alvise (Muršak, McBride, 7.), 0:2 McBride (Coulombe, Ropret, 15.), 0:3 E. Pance (Coulombe, Mušič, 19.), 0:4 Ž. Pance (Muršak, McBride, 24.), 0:5 McBride (D'Alvise, Thomas, 41.), 0:6 Hočevar (Mušič, Kuhn, 44.), 0:7 Dervarič (Muršak, Grahut, 48.), 1:7 Mössmer (McGregor, Manavian, 49.).
* Kazenske minute: Innsbruck 14, Telemach Olimpija 12

Medveščak Zagreb - Black Wings Linz 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Innsbruck - Telemach Olimpija 1:7 (0:3, 0:1, 1:3)

Red Bull Salzburg - Dornbirn 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Sapa Fehervar - VSV Beljak 3:4 (0:1, 2:2, 1:0; 0:1)

Orli Znojmo - Graz 99ers 2:3 (0:0, 2:1, 0:1; 0:1)

KAC Celovec - Vienna Capitals 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)