EBEL: Innsbruck se je znesel nad Olimpijo

Telemach Olimpija je v 29. kolu prvenstva EBEL doživela visok poraz proti Innsbrucku (1:8).

12. december 2015 18.31
12. december 2015 18.55
iza*hokej olimpija innsbruck
M. Ž.
M. Ž.

Innsbruck - Hokejisti Olimpije so v 29. kolu prvenstva EBEL gostovali v Innsbrucku in bili poraženi z 1:8.

Ljubljančani so doživeli že 24. poraz v sezoni, s katerim ostajajo trdno na zadnjem mestu lestvice, za enajstouvrščenim Innsbruckom pa imajo že šestnajst točk zaostanka.

Innsbruck je bil v uvodni tretjini občutno bolj nevaren od Olimpije in na njen gol sprožil 18 strelov (razmerje 18:6), dva izmed teh pa je tudi uspešno pretvoril v gol. Za 1:0 je v četrti minuti poskrbel Andreas Valdix, štiri minute kasneje pa je z igralcem več na 2:0 povišal David Schuller.

Olimpija je v drugi tretjini pokazala več in sprožila le strel manj od gostiteljev (8:9), v tem delu pa dosegla tudi edini gol na tekmi. Najprej so domačini v 30. minuti prek Hunterja Bishopa zadeli za 3:0, Ljubljančani so odgovorili po treh minutah nadaljevanja in znižali z golom Andreja Hebarja, kar pa Innsbrucka ni ustalo in je v 38. minuti ponovno vodil za dva gola, ko je zadel Jeff Ulmer.

V zadnji tretjini je sledil potop Olimpije, ki je prejela kar štiri gole, strelci za Innsbruck so bili Tyler Spurgeon (48.), Dereck Hahn (50.), Hunter Bishop (53.) in Fabio Schramm (58.) za končnih 8:1.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala že jutri, ko jo čaka gostovanje pri Dornbirnu (17.30).