EBEL: Kaspitz junak zmage nad Dornbirnom

Telemach Olimpija je v 21. kolu prvenstva EBEL po podaljšku premagala Dornbirn s 5:4.

17. november 2015 16.58
17. november 2015 19.15
Hokej Olimpija Dornbirn

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v 23. kolu razširjenega avstrijskega prvenstva v dvorani Tivoli po podaljšku premagali Dornbirn s 5:4.

Olimpija je zmago dosegla na krilih Rolanda Kaspitza. Avstrijec je petnajst sekund pred koncem rednega dela izenačil na 4:4, nato pa v sedemnajsti sekundi podaljška dosegel še drugi gol za četrto zmago Ljubljančanov v tej sezoni.

Tekmo v Tivoliju so sicer bolje začeli gostje in povedli v šestnajsti minuti prek Kevina Macierzynskega. Olimpija je odgovorila odlično in do konca tretjine zabila dva gola. Anže Ropret je v 19. minuti izenačil na 1:1, le 39 sekund kasneje pa je Gregor Ropret zadel z igralcem več in Olimpiji priboril prvo vodstvo na tekmi.

Druga tretjina je prinesla preobrat Dornbirna, ki je izkoristil dva izmed desetih strelov na vrata Olimpije. Tretjina se je sicer začela z incidentom, saj so gostje naleteli na domačega vratarja Olivierja Roya, zaradi česar je prišlo do pretepa. Sodniki so zaradi tega domačinu Kristofu Reinthalerju izrekli kazen tekme, gostujočemu hokejistu Jamesu Livingston pa le petminutno kazen. V nadaljevanju so uspešnejši gostje, pri katerih je Livingston v 30. minuti izenačil na 2:2, Martin Grabher Meier pa je 50 sekund pred koncem tretjine zadel za drugo vodstvo Dornbirna na tekmi (3:2).

Ljubljančani so v 50. minuti dočakali veliko priložnost za izenačenje, saj sta bila pri Dornbirnu v razmaku 21 sekund izključena Matt Siddall in James Livingston. Olimpija je izkoristila igro šestim proti štirim in izenačila v 51. minuti, strelec je bil Fabian Scholz

Sledila je izjemna končnica. Dornbirn je zgolj 64 sekund kasneje povedel s 4:3, ko je Roya premagal nekdanji član Olimpije Chris D'Alvise. Gostje so bili vse do zadnje minute tik pred zmago, nato pa je na sceno stopil Roland Kaspitz. Avstrijec je petnajst sekund pred iztekom rednega dela izenačil na 4:4, odličen večer pa zaokrožil že v sedemnajsti sekundi podaljška, ko je zadel za končnih 5:4.

Olimpija bo naslednji dvoboj igrala v petek, ko bo v Tivoliju gostila Bolzano (19.15).