Ebel: Olimpija do domače zmage nad Sapo

Hokejisti Olimpije so v 8. kolu lige Ebel v dvorani Tivoli premagali madžarsko Sapo s 3:1.

05. oktober 2014 19.18
05. oktober 2014 19.42
Hokej Olimpija Fehervar

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v 8. kolu lige Ebel dosegli drugo zmago, potem ko so pred domačimi gledalci premagali Sapo s 3:1.

Prva tretjina je bila v znamenju enakovredne igre. Obe moštvi sta v dvajsetih minutah sprožili po dvanajst strelov na nasprotnikova vrata, za nameček pa sta obe zapravili po dva »power-playa«. Ko je že kazalo, da v prvi tretjini ne bo golov, je moral gostujoči hokejist Brandon Marino v 19. minuti na klop za kaznovane, kar je prineslo spremembo rezultata. Olimpija je zadela le 26 sekund kasneje, ko je po podaji Jureta Sotlarja in Žige Pešuta zadel Miha Logar.

V drugih dvajsetih minutah so imeli pobudo Ljubljančani, ki so nasprotnike nastreljali s 13:8, vendar pa niso izkoristili svoje premoči. Prav nasprotno, saj je Sapa v 27. minuti izenačila z golom Viktorja Tokajija. Olimpija je še pred koncem drugega dela igre ponovno povedla, za kar je v 38. minuti poskrbel Rok Leber.

Olimpija je zadnjo tretjino začela sanjsko in že po sedemnajstih sekundah zatresla mrežo Sape, po podaji Mateja Hočevarja se je med strelce vpisal Anže Ropret. Gostitelji so imeli do konca tekme še dvakrat igralca več na ledu, vendar pa niso več oplemenitili svojega vodstva.

Olimpija bo naslednji dvoboj igrala 10. oktobra v Beljaku (19.15).

Triglavu slovenski dvoboj v Inl

Aktivna so bila tudi slovenska moštva v ligi INL. Četrto kolo je postreglo s slovenskim dvobojem Bleda in Triglava, ki ga je slednji dobil s 7:3.

Jesenični so gostili Kitzbühel in ga premagali s 6:1. Železarji so se pred dvobojem z minuto molka poklonili nekdanjemu predsedniku Slavku Ažmanu, nato pa prepričljivo opravili z nasprotniki.

Celjani so izgubili proti Bregenzwerwaldu (3:5), Slavija pa po podaljšku proti Feldkirchu (3:4).