Ebel: Olimpija izgubila uvodno tekmo sezone

Hokejisti Olimpije so v prvem kolu lige Ebel morali priznati premoč Celovcu (1:3), v nedeljo se bodo pomerili z Dornbirnom.

12. september 2014 22.38

Celovec - Hokejisti Telemach Olimpije so novo tekmovalno sezono razširjenega avstrijskega prvenstva Ebel začeli s porazom v Celovcu (1:3).

Ljubljanska ekipa je prvi gol prejela že v drugi minuti, ko je po podaji Kima Strömberga in Thomasa Kocha zadel Michael Siklenka. Olimpija je v deveti minuti ostala z igralcem manj na ledu, saj si je kapetan Aleš Mušič prislužil dvominutno kazen, kar so Celovčani izkoristili po 61 sekundah nadaljevanja, strelec je bil Jean-Francois Jacques.

Gostujoči hokejisti so imeli v uvodnih desetih minutah druge tretjine dva »power-playa«, ki pa ju niso izkoristili. Olimpija je v 38. minuti dobila novo priložnost, saj so imeli pri Kacu preveč igralcev na ledu, zaradi česar je moral Maximilian Oliver Isopp na kazensko klop. Ljubljančani so to končno kaznovali in po 24 sekundah znižali izid z golom Gala Korena.

Ljubljančani so bili na začetku zadnje tretjine znova neučinkoviti z igralcem več, saj niso izkoristili dvominutnih kazni Lukasa Pitherja (43. minuta) in Kyla Whartona (45.), kar se jim je maščevalo, saj je Stefan Geier v 58. minuti odločil dvoboj.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo proti Dornbirnu.