EBEL: Olimpija ni uspela presenetiti Salzburga

Hokejisti Olimpije so v 10. kolu lige Ebel doma izgubili proti favoriziranemu Red Bull Salzburgu.

12. oktober 2014 22.08
Hokej
G. L., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v 10. kolu lige Ebel doživeli nov poraz, tokrat je bil v Tivoliju premočan favorizirani Red Bull Salzburg. Večina najpomembnejšega dogajanja se je zgodila v zadnjih dveh minutah prve tretjine, ko so padli kar trije goli.

Po gostovanju v Beljaku, ko so bili zmaji povsem blizu prvim točkam na gostujočih tleh, je Ljubljančane nocoj čakal še en težak obračun, saj je v Tivoli prišel Red Bull. Domači so bili ob tem tudi precej oslabljeni, saj so manjkali poškodovani Rok Leber, Igor Cvetko, Gregor Koblar in Miha Pesjak.

Na začetku tekme so imeli gostje terensko premoč, a je v zadetek niso uspeli pretvoriti. Vse je kazalo, da se bo prva tretjina končala neodločeno, potem pa so v roku dobr minute padli kar trije zadetki. V 19. minuti so po neodločnosti domače obrambe prek Faheya povedli gostje, a je še isto minuto izenačil Gal Koren, ki je premagal Luko Gračnerja v vratih bikov. Izenačenje je trajalo le 24 sekund, ko je padel nov zadetek, ki ga je na žalost Ljubljančanov znova dosegel Salzburg, uspešen je bil Cijan.

V drugi tretjini so nekoliko konkretneje zaigrali domači in postali bolj enakovreden tekmec, a do izenačenja niso uspeli priti. Še najbližje je bil Aleš Mušič, ki mu v 33. minuti ni uspelo pospraviti ploščka v mrežo iz neposredne bližine.

Takoj na začetku zadnje tretjine pa so gostje dokončno zapečatili zmagovalca, ko je z igralcem več na ledu zadel Trattnig. Hokejisti Olimpije so nato pritisnili in nadaljevali z borbeno igro, a jim zadetka priključka do konca tekme ni uspelo zabiti.

Sezona se bo za zeleno-bele nadaljevala že v torek, ko v Tivoli prihaja še en tekmec z vrha prvenstvene lestvice Linz.

Liga Ebel, 10. kolo

Telemach Olimpija - Red Bull Salzburg 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki: Babic, Siegel (glavna), Hofstätter (vsi Avstrija), Nagy (Madžarska).

Strelci: 0:1 Fahey (Milam, Hughes, 19.), 1:1 Koren (Sotlar, Pešut, 19.), 1:2 Cijan (Kutlak, Duncan, 20.), 1:3 Trattnig (Raffl, Hughes, 42.).

Kazenske minute: Telemach Olimpija 4, Red Bull Salzburg 2.