EBEL: Olimpija po rahlem pretresu vendarle do prvih točk

Hokejisti Olimpije so vpisali prvo zmago v novi sezoni EBEL. S 4:1 so premagali Linz, Bojan Zajc pa je upravičil zaupanje vodstva.

01. oktober 2013 19.56
HOKEJ

Ljubljana - Potem ko se hokejisti Olimpije nikakor niso mogli izvleči iz začetnega krča nove sezone, jim je v tretjem poskusu pred domačimi gledalci vendarle uspelo. Z zmago nad Linzem s 4:1 so na sedmi tekmi osvojili prve točke. Trener Bojan Zajc se je tako na najlepši način zahvalil vodstvu za zaupanje, potem ko je po katastrofalnem porazu v Beljaku ponudil odstop.

Trener je pri vodstvu dobil zaupnico, moštvo pa novo priložnost, da izboljša slab rezultatski izkupiček. Zmaji so jo vzeli resno in pohod proti prvim točkam začeli obetavno. Zajc je nekoliko spremenil peterke, ki so že v uvodnih minutah pripravile nekaj obetavnih akcij. Že v 6. minuti je prišel tudi zadetek za vodstvo. Iz bližine je vratarja Lorenza Hirna premagal Žiga Pešut, potem ko mu je plošček za vrati Linza podal Ken Ograjenšek. Tudi v nadaljevanju so se vrstili napadi zmajev, a drugega gola ni bilo niti ob številčni prednosti. So pa zato na drugi strani do izenačenja prišli gostje. Olimpija je pred svojim golom delala preveč napak, kar je v 12. minuti kaznoval Jason Ulmer (mlajši brat hokejista Olimpije Jeffa Ulmerja), ki po podaji Gregorja Baumgartnerja premagal vratarja Jerryja Kuhna. Vseeno je Olimpija prvo tretjino končala z boljšim vtisom in razmerjem v strelih  17:11.

Druga tretjina je postregla z manj akcije. Vrstile so se izključitve tako an eni kot na drugi strani, igre pa je bilo bolj malo. Nekaj več priložnosti pa so si ob igralcu več pripravili domači; najlepšo je zapravil Aleš Mušič, ko je bil sam pred Hirnom. A ljubljanski hokejisti so si pripravili priložnosti tudi ob izenačenih močeh na ledu, v 39. minuti pa je Judd Blackwater slalom med branilci Linza kronal z zadetkom za ljubljansko vodstvo.

Ljubljančani so z veliko elana vstopili v zadnji del. Zaradi izključitve Mušiča ob koncu druge tretjine so v začetku tretje Avstrijci napadli, vendar so domači zdržali. Ob izključitvi Brada Morana so domači vendarle izkoristili številčno premoč in v 47. minuti povišali vodstvo. Gol je dosegel Jeff Ulmer, ki je sprejel težko podajo Nicholasa Rossa in plošček poslal pod prečko. Tri minute pozneje je padel še četrti gol. Strejal je Ograjenšek, a je bil vratar Linza na mestu. Odbiti plošček je prestregel Pešut in zadel drugi gol na tekmi, ki je že napovedoval zmago.

Točkovna suša se je tako vendarle končala, Olimpija pa lahko pred nadaljevanjem lažje zadiha. V petek bodo ljubljanski igralci skušali rezultatski preobrat potrditi na gostovanju v Znojmo.

EBEL, 7. kolo:

Telemach Olimpija - Linz 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

* Dvorana Tivoli, gledalcev 1000, sodniki: Babic, Gebei (glavna), Nemeth (vsi Madžarska), Widmann (Avstrija).
* Strelci: 1:0 Pešut (Ograjenšek, Koblar, 6.), 1:1 Ulmer (Baumgartner, 12.), 2:1 Blackwater (39.), 3:1 Ulmer (Ross, 47.), 4:1 Pešut (Ograjenšek, 50.).
* Kazenske minute: Telemach Olimpija 17 + disc. kazen igre (Erman), Black Wings Linz 16.

1. Bolzano           8 5 2 1 34:26 12
 2. VSV Beljak        7 5 0 2 34:21 10
 3. Black Wings Linz  7 5 0 2 22:17 10
 4. Vienna Capitals   6 4 0 2 25:10  8
 5. Graz 99ers        7 4 0 3 15:17  8
 6. Orli Znojmo       6 3 1 2 20:19  7
 7. KAC Celovec       7 3 1 3 18:18  7
 8. Innsbruck         7 3 0 4 21:24  6