EBEL: Olimpija sezono začela s porazom na Tirolskem

Hokejisti Olimpije so na prvi tekmi nove sezone v EBEL z 2:4 izgubili proti Innsbrucku.

14. september 2013 00.14
Innsbruck - Potem ko hokejistom Olimpije že pred sezono prav nič ni šlo po načrtu - propadel je dogovor z Medveščakom, zaradi eurobasketa pa so bili brez ledu v Tivoliju - se je uvodna tekma v EBEL začela odlično, z golom Aleša Mušiča že v prvi minuti. A žal nadaljevanje ni prineslo uspeha.

Začetek Ljubljančanov, ki imajo zaradi EP v košarki prilagojen začetni urnik, je bil, glede na vse, kar se je dogajalo pred sezono, spodbuden. Prenovljena in pomlajena ljubljanska ekipa je v obračun krenila odločno in že v prvi minuti dosegla zadetek. Tudi v nadaljevanju prve tretjine je nevarno napadala s Kanadčanom Juddom Blackwaterjem. A zadetka ni bilo, kazen pa je sledila še pred koncem prvega dela. Domači so izenačili z igralcem več, ob izenačenih močeh pa nato še prišli do vodstva.

V zelo tesnem obračunu so si nato zmaji v drugi tretjini izborili izenačenje prek Kena Ograjenška, ki je odbiti plošček potisnil v prazen gol za 2:2. Kaj lahko bi bil to tudi zadetek za vodstvo Ljubljančanov, če ne bi pred tem sodniki razveljavili gola Žigi Pešutu. Ob koncu tretjine je poskusil še Alex Berry, a zadel vratnico, Andrej Hebar pa je meril prek vrat.

Žal pa Ljubljančani v zadnjem delu niso več zdržali ritma. Vratar Jerry Kuhn je svojo dobro predstavo v 55. minuti pokvaril s prejetim zadetkom, dve minuti pozneje pa klonil še enkrat in Innsbrucku dal razlog za veselje ob prvi zmagi v sezoni. To bo skušala Olimpija vpisati že na jutrišnjem novem gostovanju v Dornbirnu (19.15).