EBEL: Olimpija v Linzu deležna boleče lekcije

Telemach Olimpija je na gostovanju v Linzu doživela najvišji poraz v svoji zgodovini (0:10).

22. november 2015 15.46
22. november 2015 18.38
vidic hokej

Linz - Hokejisti Telemacha Olimpije so v 23. kolu razširjenega avstrijskega prvenstva visoko izgubili na gostovanju v Linzu (0:10).

Ljubljančani so v Linz pripotovali na krilih zaporednih zmag proti Dornbirnu in Bolzanu, vendar pa so v domovini pustili kar šest igralcev - poškodovane Aleša Mušiča, Aljaža Uduča, Žigo Pešuta, Andreja Hebara in Stefana Chaputa ter obolelega Olivierja Roya - brez katerih se niso mogli enakovredno zoperstaviti domačinom in so doživeli najhujši poraz v svoji zgodovini.

Ljubljanska zasedba je danes doživela kar dva udarca, saj se je ob visokem porazu poškodoval tudi drugi vratar Tomaž Trelc, tako da bo breme padlo na ramena Luke Zormana, ki je ob današnjem debiju na ledu preživel dvajset minut in prejel dva gola.

Olimpija bo prvenstvo nadaljevala v torek, ko gostuje na Dunaju (19.15).

Trelc trikrat klonil v prvi tretjini

Linz je na domači tekmi hitro izkoristil zdesetkane vrste Olimpije in prvi gol dosegel že po 97 sekundah, ko je Tomaža Trelca premagal Grant Lewis. Ljubljanski klub je v četrti minuti dočakal priložnost za izenačenje, saj je domačin Marc-Andre Dorion prejel dvominutno kazen, med katero pa Olimpija ni zadela. Gostitelji so to kaznovali in v 12. minuti podvojili vodstvo prek Daniela Oberkoflerja, na 3:0 pa je v 20. minuti povišal Fabio Hofer.

Hofer v polno že v 58. sekundi

Olimpija je slabo začela tudi drugo tretjino, saj je že v 58. sekundi prejela četrti gol, še drugič na tekmi je zadel Fabio Hofer.

To je bila le napoved novega strelskega pohoda Linza. Domačini so imeli po manj kot desetih minutah igre kar dva igralca več na ledu, kar je v 29. minuti izkoristil Andrew Kozek, zgolj 34 sekund kasneje pa je številčno premoč unovčil še Brett Mclean.

Za Olimpijo s tem še ni bilo konec muk, v 34. minuti je Trelca premagal tudi Dan DaSilva in poskrbel za vodstvo s s 7:0. Ljubljančani so dve minuti kasneje ponovno ostali brez igralca, saj je bil kaznovan Kristof Reinthaler, kar je privedlo do nove spremembe rezultata, v 38. minuti je zadel Jeff Ulmer. Linz je tako v drugi tretjini dosegel kar pet golov, razmerje strelov je bilo 20:6.

Ljubljančani so ob koncu tretje tretjine prejeli novo slabo novico, saj se je pri enem izmed posredovanj poškodoval Trelc, ki se v zadnjem delu ni več vrnil na led.

Zormanu priložnost v zadnji tretjini

Pri Olimpiji so se pred zadnjo tretjino morali opraviti menjavo vratarjev in namesto Tomaža Trelca med vratnici postavili Luko Zormana.

Ta je v dvajsetih minutah prejel dva gola, premagala sta ga Dan DaSilva v 49. in Daniel Oberkofler v 60. minuti. Olimpija je tako gostovanje zapustila s kar desetimi goli v mreži.