EBEL: Olimpija v Znojmu igrala le dve tretjini

Telemach Olimpija je v 35. kolu prvenstva EBEL izgubila na gostovanju v Znojmu z 0:8. Domačini so zadnjo tretjino dobili s 6:0.

26. december 2015 14.50
26. december 2015 18.40
ace*Hokej
M. Ž.
M. Ž.

Znojmo - Hokejisti Telemacha Olimpija so v 35. kolu prvenstva EBEL gostovali v Znojmu in izgubili z 0:8.

Olimpija in Znojmo sta se pomerila četrtič v sezoni in še četrta tekma se je končala v korist češkega kluba, medtem ko so Ljubljančani doživeli že 29. poraz v sezoni. Razmerje strelov je bilo 58:22 v korist Znojma.

Češko moštvo je že v prvi tretjini jasno pokazalo, da se bo danes zadovoljilo le z zmago. Na vrata Olimpije je sprožilo 18 strelov (razmerje 18:6) in doseglo dva gola. Prvi strelec je bil Trivino Corey v 10. minuti, na 2:0 pa je v 17. minuti povišal Roman Tomas. Obe ekipi sta imeli v prvih dvajsetih minutah po en »power-play«, ki pa ga nista izkoristili. Uvodna tretjina se je tako končala z vodstvom domačinov z 2:0.

V drugi tretjini so gledalci spremljali oblegovanje ljubljanskega gola, ki pa ni prineslo spremembe rezultata. Čehi so so zabeležili kar 18 strelov več od Ljubljančanov (22:4), a je vratar Oliver Roy ustavil vse njihove poskuse. Znojmu ni pomagala niti izključitev Sebastjana Hadžića v 32. minuti, ostalo je pri izidu 2:0.

Ljubljančanom se je po 24 sekundah zadnje tretjine ponudila priložnost za znižanje izida, ko je bil za dve minuti izključen David Roupec, a niso bili uspešni. V nadaljevanju je sledil popoln potop Olimpije, ki je v zadnjih šestnajstih minutah prejela kar šest golov.

Najprej se je v središču pozornosti znašel češki hokejist Jan Lattner, ki je v 44. in 47. minuti plošček dvakrat poslal za hrbet Roya, nato pa je v 49. minuti ob igralcu več premagal še Matica Marinška. Mladi vratar Olimpije je do konca tekme klonil še trikrat, v 51. minuti je zadel David Bartos, v 54. minuti Radek Cip, v 58. minuti pa še Trivino Corey.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala 28. decembra v Innsbrucku.