EBEL: Olimpija vse boljša

Najzvestejši hokejski navijači se počasi spet vračajo v Tivoli.

Objavljeno
27. november 2016 21.04
Pem Nik in Duller Christoph na hokejski tekmi Olimpija Dornbirn,Ljubljana Slovenija 13.10.2015 [Šport,hokej]
A. V., STA
A. V., STA
Ljubljana - Ljubljanski hokejisti so svojim najzvestejšim navijačem, ki se počasi spet vračajo v Tivoli, z zmago proti Fehervarju polepšali petkov večer in napovedali, da bodo morda uspešni še v preostanku trojnega domačega programa (v torek bodo v vnaprej odigrani tekmi gostili še Dunajčane).

Proti Beljaku, kjer igrata tudi slovenska reprezentanta Jan Urbas in Miha Verlič, v vratih pa je nekdanji ljubljenec Tivolija Olivier Roy, so zeleno-beli spet pokazali dobro in borbeno predstavo in po podaljšku zasluženo dobili dve točki.

Uvod je bil podoben kot v petek proti Madžarom; Olimpija je po začetnem izenačenem obdobju kmalu začela pritiskati, stopnjevanje napadov pa je prineslo sadove že veliko prej kot v petek, ko so zadetki padali šele v zadnji tretjini. Tokrat so domači povedli v 15. minuti, strelca pa so navijači nagradili s še posebej bučnim aplavzom, saj goli branilca Boštjana Groznika niso prav pogost pojav.

Svoj dan je imel tudi domači vratar Jeff Frazee, ki je v nadaljevanju, ko so močneje pritisnili tudi Beljačani, nekajkrat z lepimi obrambami reševal soigralce. Ni pa mogel preprečiti zadetka Urbasa za izenačenje. Toda zmaji so se hitro pobrali, potrebovali pa le 38 sekund, da so bili spet v vodstvu, odbitek je v gol z močnim strelom pospravil Miha Zajc. Domači so tudi v nadaljevanju igrali všečno in borbeno, le igra ob igralcu več jim še ni stekla, so si pa v tem času pripravili še nekaj lepih priložnosti, a se je izkazal tudi Roy.

Ko so gostje na začetku zadnje tretjine izkoristili krajše obdobje padca v igri domačih in na hitro zadeli dvakrat v eni minuti, se je zdelo, da je Olimpija na kolenih. A so se domači vrnili, spet zaigrali tako, kot so igrali večji del tekme, pa tudi zadeli; za 3:3 je poskrbel Gilbert Gabor z natančnim strelom pod prečko.

Ob prednosti igralca več je imel lepo priložnost kapetan Aleš Mušič, a skoraj praznega gola ni zadel s kakšnega metra, pozneje pa je tudi Frazee nekajkrat preprečil veselje gostom. Domači pa so tako po 60 minutah že imeli točko.

V podaljšku so bili domači boljši, a so občasno pozabili na obrambne naloge, česar pa beljaška Slovenca Verlič in Urbas dvakrat nista izkoristila v protinapadih. Zato pa je svojega v 66. minuti izkoristil Olimpija, hiter napad pa je za končnih 4:3 z zadetkom kronal Chris Langkow.

Ljubljančani imajo pred seboj zdaj gost ritem tekem: v torek gostijo Dunajčane, v četrtek gredo v Salzburg, v soboto pa bodo spet doma igrali z Innsbruckom.

Olimpija - VSV Beljak 4:3 (1:0, 1:1, 1:2; 1:0)
Dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki: Nikolić, Siegel (glavna), Gatol, Schauer (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Groznik (Ograjenšek, Mušič, 15.), 1:1 Urbas (Locke, Johner, 27.), 2:1 Zajc (Gabor, Bazevics, 28.), 2:2 Kromp (McGrath, Latendresse, 46.), 2:3 Nageler (Leiler, 47.), 3:3 Gabor (K. Čepon, 49.), 4:3 Langkow (Pem, Guimond, 66.).
Kazenske minute: Olimpija 2, VSV Beljak 6.