EBEL: Zmaji na Češkem do novih točk

V 10. kolu lige EBEL so hokejisti Telemach Olimpije na Češkem s 5:3 ugnali Orli Znojmo in prišli do novih točk.

07. oktober 2012 12.44
07. oktober 2012 17.33
Hokej
D. O., Delo.si

Brno - Novo sezono lahko Ljubljančani razdelijo na dva dela: slabega prvega s šestimi porazi v sedmih tekmah in drugega, ki sta ga zaznamovala menjava trenerja, na klopi je zdaj Bojan Zajc, ter (začasni) prihod NHL-ovca Jana Muršaka.

Slednji je danes odigral četrto tekmo v dresu Olimpije, z njim pa je izkupiček naslednji: dve zmagi, poraz po kazenskih strelih in poraz. Na Češkem so zmaji slavili s 5:3 in se orlom oddolžili za poraz na domačem ledu (pred tremi tedni je bilo v Tivoliju 5:1 za Znojmo). Danes je Muršak zbral dve podaji, na prvi gol za zeleno-bele pa še čaka, piše Slovenska tiskovna agencija.

Pred dvobojem na jugu Češke je veljalo precej zanimanja ne le za Muršaka, temveč tudi za Bryana Bickella, Kanadčana z večletnim stažem v NHL, med drugim je bil s Chicagom leta 2010 tudi prvak. Prisilni premor v ligi je izkoristil za selitev na Češko, v Znojmu pa ima seveda zagotovljen zvezdniški status.

Tako kot minuli konec tedna so se tudi tokrat Ljubljančani na tekmo odpravili dan prej, kar se je izkazalo za dobro potezo. Gostje so bili spočiti in na začetku zdržali silovit pritisk domačih. Vratar Jerry Kunh je imel veliko dela, a ga je opravil brez napake.

Tudi na začetku druge tretjine so domači pritisnili. Tokrat pa se je na srečo slovenskih hokejistov uresničil športni pregovor o neizkoriščenih priložnostih, gostje so v 25. minuti povedli, ko je bil s strelom med nogama vratarja Filipa Landsmana uspešen Brock McBride. To je bil šok za domače, ki so bili do gola boljši tekmec. A zadetek jim je spodrezal krila, v 29. minuti pa je s podobnega položaja v protinapadu zadel še Anže Ropret. Le 42 sekund pozneje je prvi ljubljanski napad povsem izigral domače in Chris d'Alvise je podajo McBrida spremenil v zadetek v prazen gol. Vse se je odvijalo po željah gostov, ki pa so v zadnjih minutah naredili tri prekrške zapored in gostiteljem omogočili preobrat; najprej z dvema igralcema več, potem pa še z enim več so se v 29 sekundah povsem približali. Na srečo pa so tokrat zmaji dosegli gol v zadnjih sekundah in pred odmorom spet imeli dva gola naskoka.

Domači navijači so spet oživeli v 51. minuti. Hokejisti Znojma so se spet približali le na gol, vendar je bil odgovor zmajev hiter, saj je prva peterka zadela če čez minuto in pol, McBride je povišal na 5:3. Ljubljančani pa bi lahko slavili še z višjo razliko, toda udarec Muršaka v 55. minuti je ustavila vratnica.

V naslednjem krogu se bodo ljubljanski hokejisti v petek doma pomerili z madžarsko Sapo Fehervar.