EBEL: Ross s štirimi goli poskrbel za zmago Olimpije

Telemach Olimpija je v četrtem kolu drugega dela premagala Dornbirn s 5:2.

26. januar 2014 16.21
26. januar 2014 18.20
vikend

Ljubljana - Hokejisti Olimpije so na četrti tekmi drugega dela EBEL gostili Dornbirn in ga premagali s 5:2, pri čemer je bil junak večera Nick Ross.

Kanadski branilec je v Tivoliju dosegel kar štiri izmed petih golov Olimpije in s tem prispeval levji delež pri drugi zmagi ljubljanskega moštva v drugem delu.

Olimpija bo pred začetkom zimskih olimpijskih iger v Sočiju igrala še dvakrat, na obeh tekmah pa bo njen nasprotnik Sapa Fehervar. Ekipi se bosta najprej pomerili v četrtek na Madžarskem, nato pa še v soboto v Ljubljani.

Ross izkoristil številčno premoč

Hokejisti Olimpije so na začetku tekme pokazali dobro igro in prvič zapretili že v uvodni minuti prek Andreja Hebarja, čigar strel pa je bil preveč nenatančen.

Ljubljanačanom se je nato v deveti minuti ponudila izjemna priložnost, saj sta bila pri gostih izključena Matthew Plante in Jonathan D'Aversa, kar je po zgolj osmih sekundah nadaljevanja s strelom z modre črte kaznoval Nick Ross. Dornbirn je izenačil v 12. minuti, vendar so sodniki razveljavili gol Luciana Aquina, ker naj bi s palico oviral vratarja Jerryja Kuhna. Prva tretjina se je končala z vodstvom Olimpije z 1:0.

Olimpija v drugi tretjini podvojila prednost

Drugi del igre so bolje začeli gostje, ki so proti vratom Kuhna sprožili niz napadov, vendar se izid ni spremenil. Dornbirn je neučinkovito napadal do 28. minute, ko je Aquino izkoristil številčno premoč in izenačil.

Ljubljančani so za novo vodstvo potrebovali le šest minut. Gostujoči hokejist Patrick Jarrett si je prislužil dvominutno kazen, v času katere sta Gregor Koblar ni Ken Ograjenšek izpeljala lepo akcijo, slednji pa je zadel za 2:1.

To pa še ni bilo vse s strani Olimpije, ki je imela v 39. minuti zaradi izključitve Jamesa Arniela znova igralca več na ledeni ploskvi, kar je po minuti nadaljevanja s svojim drugim golom izkoristil Ross.

Ross potrdil zanesljivo zmago

Zadnja tretjina se ni začela po željah domačih, saj si je Rok Leber zaradi naleta s kolenom prislužil petminutno kazen in je moral predčasno končati tekmo.

To so gostje znali izkoristiti in so izid znižali v 46. minuti prek nekdanjega člana Olimpije Chrisa D'Alvisa, vendar je bilo to vse, kar je pokazal Dornbirn.

Večer je bil namreč v znamenju Nicka Rossa, ki je med 50. in 56. minuto dosegel še dva gola in prispeval levji delež pri zmagi Olimpije s 5:2.

Rezultati četrtega kola drugega dela lige EBEL v skupini 7-12

Sapa Fehervar - Innsbruck 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

(Sarauer 17., Tokaji 21., Yellow Horn 27., Naglich 33. Kovacs 34.)

Graz 99ers - KAC Celovec 2:6 (0:2, 0:1, 1:3)

(Lemieux 30., 41.; Scofield 8., 34., Spurgeon 13., Iberer 45., Geier 55., Schuller 60.)

Telemach Olimpija - Dornbirn 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

(Ross 9., 40., 50., 56, Ograjenšek 34.; Aquino 28., D'Alvise 46.)

1. Sapa Fehervar 4 4 0 0 14:4 9 (1)

2. KAC Celovec 4 2 0 2 15:10 8 (4)

3. Dornbirn 4 1 0 3 8:13 5 (3)

4. Telemach Olimpija 4 2 0 2 14:13 4 (0)