EBEL: Zmaji še naprej brez domače zmage, na pomoč prihaja Muršak?

V šestem kolu razširjenega avstrijskega prvenstva so hokejisti Olimpije v Tivoliju klonili proti Grazu (2:4).

23. september 2012 14.30
23. september 2012 17.32
SLOVENIJA LJUBLJANA 19.08.2012 HOKEJ OLIMPIJA VSV PANCE ZIGA FOTO:ROMAN SIPIC/DELO
D. O., Delo.si

Ljubljana - Slab start hokejistov Telemach Olimpije v šesto sezono sodelovanja v razširjenem avstrijskem prvenstvu se nadaljuje. Edini slovenski predstavnik v ligi Ebel je namreč pred domačimi gledalci v dvorani Tivoli zabeležil tretji zaporedni poraz, tako da po šestih odigranih tekmah ostaja še brez domače zmage.

Zvesti ljubljanski gledalci - pod Rožnikom se jih je tokrat zbralo okoli 1500 - na boljše čase upajo že v prihodnjih nastopih, ko naj bi se hokejistom Telemach Olimpije pridružil slovenski reprezentant iz lige NHL Jan Muršak, piše STA. 24-letni Mariborčan, član Detroit Red Wings, je našel skupni jezik z ljubljanskim vodstvom, tako da bo čas do začetka severnoameriške lige, ki miruje zaradi neuspešnih pogajanj med vodstvom lige in sindikatom igralcev, preživel v slovenski prestolnici. Klub bo sodelovanje z igralcem predstavil v prihodnjih dneh, Muršak pa naj bi zeleno-belim pomagal že v naslednjem krogu v Dornbirnu.

Proti Grazu so se ljubljanski hokejisti znova srečali s svojo najbolj pogosto težavo v tej sezoni - neučinkovitostjo v napadu. Na dosedanjih petih tekmah so skupno dosegli deset zadetkov in tudi tokrat so izpolnili povprečje, čeprav so imeli precej več priložnosti in strelov na nasprotna vrata kot Avstrijci. V prvih dveh tretjinah, po katerih so gostje že vodili s 3:0, je bilo razmerje strelov v okvir vrat 25:15 za Olimpijo.

Oba zadetka zmajev sta padla v zadnjem delu igre in to v razmaku manj kot minute. Najprej Chris D'Alvise in nato Patrick Coulombe sta s sedežev dvignila ljubljansko publiko, ki pa je hitro znova zavzela svoja mesta, saj je Graz manj kot minuto kasneje že vodil s 4:2. Do konca tekme se je nadaljevala slaba učinkovitost domačih hokejistov, ki so v šestdesetih minutah zapravili kar pet "power-playev".