EBEL: Celovčani v Ljubljani do dveh točk

Celovški Kac je v devetem kolu razširjenega avstrijskega prvenstva EBEL po kazenskih strelih premagal Olimpijo (4:3).

05. oktober 2012 16.49
05. oktober 2012 18.30
HOKEJ Olimpija - KAC

Ljubljana - Domači debi Jana Muršaka v dresu Telemach Olimpije se ni končal po pričakovanjih, saj so domači po kazenskih strelih izgubili proti Celovčanom (3:4).

Varovanci Bojana Zajca so v prvi tretjini povedli z 2:0, oba gola je dosegel Chris D'Alvise. Gostje iz Celovca so izid najprej znižali v 20., izenačili pa v 40. minuti. Sledil je nov gol Ljubljančanov, za katere je bil uspešen Brock McBride v 41. minuti, le pet minut kasneje pa je na 3:3 izenačil Thomas Koch.

Gostje so nato v kazenskih strelih pokazali več - oba gola je dosegel Spurgeon Tyler - in iz Ljubljane odhajajo z dvema točkama.

Hokejisti Olimpije bodo naslednji dvoboj lige EBEL odigrali v nedeljo, ko bodo gostovali pri moštvu Orli Znojmo.

D'Alvise dvakrat v polno

Olimpija je dvoboj začela izjemno in povedla po vsega 26 sekundah. Jan Muršak je močno streljal in izsilil obrambo vratarja Andyja Chiode, plošček pa se je odbil do Chrisa D'Alviseja, ki mu ni bilo težko zadeti. Domači so imeli v tretji minuti lepo priložnost za podvojitev vodstva, saj je bil zaradi spotikanja izključen Paul Schellander, vendar je celovška obramba ustavila vse strele Ljubljančanov.

Ti so imeli v deveti minuti zopet igralca več na ledu, ko je Kirk Furey nepravilno ustavil prodor Michaela Ratchuka. Domači gledalci so zahtevali kazenski strel, vendar sodniki niso bili enakega mnenja. Celovčani so se znova izkazali in ohranili svojo mrežo nedotaknjeno.

Hokejisti Olimpije so v 17. minuti zadeli še drugič, ko so izkoristili tretjo številčno premoč. Akcijo je znova začel Jan Muršak, ki se je z Brockom McBridom vpisal med podajalce, še drugič pa je zadel Chris D'Alvise - skupno je bil to že njegov sedmi gol letošnje sezone EBEL.

Ko je že vse kazalo na to, da bodo domači na odmor odšli z dvema goloma prednosti, pa je KAC vrnil udarec v zadnji minuti, ko je bil pri zeleno-belih na klopi za kaznovane Žiga Grahut. Jamie Lundmark je podal do Thomasa Hundertpfunda na desni strani napada, ta pa je neubranljivo sprožil v levi zgornji kot ljubljanskih vrat.

Obramba znova klonila v zadnji minuti

Ljubljančani so v 24. minuti izpeljali nevarno akcijo, Brock McBride je podal do Chirsa D'Alvisa, še preden pa je ta sprejel plošček, pa je gostujoči vratar premaknil svoj gol. Sodniki se niso odločili za izključitev, so pa bili Celovčani prisiljeni v menjavo vratarjev, saj je imel Andy Chiodo težave z eno od drsalk, tako da je priložnost dobil Rene Sweete. Slednji je bil na ledu le štiri minute, v tem času pa je svojo nalogo opravil odlično, saj ga domačini niso premagali niti enkrat.

Chiodo je bil v 34. minuti znova na preizkušnji, ko je bil izključen njegov soigralec Thomas Koch, vendar je ustavil edino resno priložnost Olimpije, ki jo je po podaji Brocka McBrida zapravil Patrick Coulombe. Na koncu druge tretjine se je ponovila zgodbe iz prve, ko so domači prejeli gol v zadnji minuti. Tokrat so gostje izenačili enajst sekund pred koncem, ko je Jerryja Kuhna premagal Martin Schumnig (2:2).

McBride za ponovno vodstvo, hiter odgovor gostov

Zadnja tretjina se je začela po željah domačih gledalcev, ki jih je po 38 sekundah nadaljevanja razveselil Brock McBride, pri čemer je še tretjo podajo vpisal Jan Muršak. Gostje v belih dresih izenačili le pet minut kasneje, ko je vratarja Kuhna premagal Thomas Koch. Njegov strel sicer ni bil pretirano močan, a je plošček Kuhnu ušel med nogama (3:3).

Oba vratarja sta bila v zaključku dvoboja na veliki preizkušnji. Najprej se je v 54. in 55. minuti z dvema obrambama izkazal domači Jerry Kuhn, nato je sledilo še dobro posredovanje gostujočega čuvaja mreže Chioda, ki je ubranil močan strel Mihe Verliča.

Hokejistom Olimpije se je v predzadnji minuti rednega dela ponudila priložnost, da odločijo dvoboj, saj je bil izključen John Lammers. Varovanci Bojana Zajca so sprožili pravo ofenzivo proti nasprotnikovim vratom, vendar so si gostje z dobro obrambo zagotovili podaljšek. V tem moštvi nista uspeli zadeti, tako da so o zmagovalcu odločali kazenski streli.

Na teh se je izkazal gostujoči hokejist Tyler Spurgeon, ki je dvakrat premagal Jerryja Kuhna, medtem ko je za Olimpijo zadel le Jan Muršak.