EBEL: Linz z visoko zmago Olimpijo dodatno pribil ob dno

Hokejisti Telemach Olimpije so v 11. kolu EBEL v Tivoliju visoko izgubili z Linzem, ki je zmagal s kar 8:1.

14. oktober 2014 19.21
14. oktober 2014 19.15
Hokej
Š. Ro.  Delo.si
Š. Ro. Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v Tivoliju doživeli nov hud poraz. Črna krila iz Linza so bila po pričakovanjih previsoka ovira, zmaji so na domačem ledu klonili s kar 1:8. Edini gol za Ljubljančane je ob koncu sicer katastrofalne druge tretjine dal mladi Jure Sotlar.

Ljubljančani so v dvoboj krenili oslabljeni, zaradi poškodbe ni igral Igor Cvetek ter napadalci Gregor Koblar, Rok Leber in Miha Pesjak, pred tekmo pa so ostali še brez branilca Ivana Šijana. Vseeno so začeli dobro in imeli nekaj priložnosti, toda zadetka ni bilo. Linz je prevzemal pobudo, v 12. minuti je ob igralcu več prvič zadel Brian Lebler. Olimpija je še naprej poskušala, toda vratar Andy Chiodo je imel vse več dela. Tako je v 18. minuti je vodstvo gostov naraslo, podajo Roba Hiseya pred vrata je izkoristil razpoloženi Andrew Jacob Kozek.

Slednji je ob začetku druge tretjine udaril znova v 22. minuti, čez dve minuti pa spet in pravzaprav že odločil tekmo. Strelski niz je nato deset minut pozneje nadaljeval Lebler, zmaji pa niso imeli več odgovora. Po petem prejetem zadetku je v vratih Chioda zamenjal Aleš Sila, a v 37. minuti je semafor že kazal 0:6, dve minuti pozneje pa 0:7.

Vendarle pa so pred koncem črne druge tretjine do zadetka prišli tudi zeleno-beli. V 39. minuti je Žiga Pešut pred vrati našel osamljenega Jureta Sotlarja. Tretji del je bil le formalnost. Olimpija bi sicer lahko, ob treh izključitvah Linza v tem delu, poraz morda ublažila, vendar je tudi tokrat njen »power-play «ostal podobno neučinkovit kot v celotni sezoni. V 51. minuti so gostje še osmič zadeli in postavili končni rezultat srečanja

Druge tekme tega kroga bodo na sporedu v petek, ko so zmaji prosti, v nedeljo, 19. oktobra, pa se bodo odpravili na gostovanje v Gradec.

EBEL, 11. kolo:

Telemach Olimpija - Linz 1:8 (0:2, 1:5, 0:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 600, sodniki: Piragić (Hrvaška), Warschaw (glavna), Ettlmayr (oba Avstrija), Hribar (Slovenija).

Strelci: 0:1 Lebler (Ulmer, Kozek, 12.), 0:2 Kozek (Hisey, Lukas, 18.), 0:3 Kozek (Fechtig, 22.), 0:4 Hofer (Kozek, Hisey, 24.), 0:5 Lebler (Moran, Ulmer, 34.), 0:6 Ulmer (Murphy, Moran, 37.), 0:7 Murphy (Ulmer, Moran, 39.), 1:7 Sotlar (Pešut, Koren, 39.), 1:8 Kozek (MacDonald, Hisey, 51.).

Kazenske minute: Telemach Olimpija 10, Black Wings Linz 12.