EBEL: v statistiki Olimpije nov poraz

Hokejisti Telemach Olimpije so v 9. kolu EBEL izgubili s Salzburgom z 1:3. Za zdaj osvojili le točki v Tivoliju.

06. oktober 2013 21.53
Hokej
Š. Ro., Delo.si, STA

Ljubljana - Hokejisti Olimpije so v razširjenem avstrijskem prvenstvu doživeli nov poraz. Tokrat so klonili v gosteh pri Salzburgu z 1:3. Po devetih tekmah so tako le pri dveh točkah, ki so jih osvojili na zadnjem gostovanju v Tivoliju, na gostovanjih pa so še vedno brez uspeha.

Tudi Salzburgu letos za enkrat ne gre po načrtih, a ima že sedem točk več od Ljubljančanov, ki tako ostajajo prikovani na zadnje mesto lestvice. Edini točki so osvojili 1. oktobra za zmago na domačem ledu, ko je s 4:1 padla ekipa Black Wings Linz.

Po silovitem pritisku domačih, ko je vse nalete Salzburžanov zaustavil razpoloženi gostujoči vratar Jerry Kuhn, je v sedmi minuti Gregor Koblar imel priložnost, a ga je v idealnem položaju za strel s palico po roki udaril branilec Michael Boivin in verjetno preprečil vodstvo gostov. V drugi tretjini pa so domači povedli z 1:0 v 25. minuti dvoboja, ko je neposredno iz sodniškega meta z leve strani Jeffa Ulmerja in vratarja Kuhna presenetil Garrett Roe.

V zadnjem delu so domači v 46. minuti kaznovali še eno neumnost v gostujoči obrambi in Manuel Latusa (46.) je iz bližine povišal na 2:0. Kanček upanja na vsaj osvojeno točko je prinesel gol Mihe Verliča iz bližine (56.). Potem pa, ko so se zmaji po predahu že dogovarjali, kako bodo odigrali zadnjo minuto brez vratarja s šestimi hokejisti, pa se je pred svojim golom za preigravanje odločil kar vratar Kuhn in vse skupaj je kaznoval Daniel Welser z lahkim golom (59.) v nebranjeno mrežo. S tem je bilo konec upanja na kakršen koli uspeh.

Ljubljančani bodo v torek v Tivoliju gostili močni Dunaj.

Red Bull Salzburg - Telemach Olimpija 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

* Ledena dvorana, gledalcev 1720, sodniki: Kellner, Hofer, Loicht (vsi Avstrija).
* Strelci: 1:0 Garret (25.), 2:0 Lattusa (Lynch, Motzko, 46.), 1:2 Verlič (Ross, Ulmer, 56.), 3:1 Welser (Kristler, 59.).
* Kazenske minute: Red Bull Salzburg 8, Telemach Olimpija 8.Innsbruck - KAC Celovec 4:5 (1:1, 3:1, 0:3)

VSV Beljak - Orli Znojmo 4:3 (2:2, 1:1, 0:0; 0:0; 1:0)

Black Wings Linz - Sapa Fehervar 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Graz 99ers - Vienna Capitals 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

1. Black Wings Linz 9 7 0 2 33:18 14
2. Bolzano 9 5 3 1 36:29 13
3. VSV Beljak 9 6 0 3 38:31 12
4. KAC Celovec 9 5 1 3 26:24 11
5. Graz 99ers 9 5 1 3 22:24 11