EBEL: zmaji iz Dornbirna s pol ducata golov in novo ničlo

Hokejisti Dornbirna so v 30. kolu lige EBEL s 6:2 odpravili Telemach Olimpijo, ki ostaja zasidrana na zadnjem mestu lestvice.

13. december 2015 16.36
13. december 2015 19.04
Hokej
G. L.
G. L.

Dornbirn - Več kot 29 minut je moralo miniti, da so hokejisti Dornbirna strli odpor Telemacha Olimpije in prišli do svojega prvega zadetka na današnji tekmi. A tretjeuvrščenemu moštvu lige se je nato odprlo, tako da so obračun 30. kola lige EBEL s slovenskimi podprvaki dobili s kar 6:2. Zmaji so po bolečem porazu v Innsbrucku (1:8) tako v kratkem času doživeli še en visok poraz.

Čeprav so domači od samega začetka napadali vrata Oliverja Royja, Ljubljančani pa so se osredotočali zlasti na protinapade, sta mreži v prvi tretjini mirovali. Ko pa je Matt Siddal v 30. minuti načel mrežo zeleno-belih, so se začele črne štiri minute v katerih sta zadela še nekdanji zmaj Chris D'Alvise in Marek Zagrapan in domači so naenkrat vodili s 3:0. Zmagovalec kljub temu še ni bil odločen, za kar sta poskrbela Gal Koren, ki je slabi dve minuti pred koncem druge tretjine znižal zaostanek, v četrti minuti nadaljevanja pa je Jure Sotlar poskrbel za popoln priključek Ljubljančanov.

Domači so imeli žal pripravljen odgovor. V 46. minuti so najprej zadeli vratnico, nato pa je v 55. minuti tekme svoj drugi zadetek zabil razigrani D'Alvise in odločil zmagovalca. Za njim sta v 59. minuti v razmaku vsega enajstih sekund zadela še Nikolas Petrik in James Livingston in postavila končnih 6:2.

S tekmo v Dornbirnu se je za Ljubljančane končal daljši niz gostovanj. Zdaj jih čaka domači preizkus z Innsbruckom, ki se mu bodo v torek v dvorani Tivoli skušali maščevati za nedavni visok poraz.

Liga EBEL, 30. kolo

Dornbirn - Telemach Olimpija 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)

Mestna ledena dvorana, gledalcev 2000, sodniki: Gamper (Avstrija), Gebei (Madžarska, glavna), Nemeth (Madžarska), Pardatscher (Avstrija).

Strelci: 1:0 Siddall (D'Aversa, Magnan, 30.), 2:0 D'Alvise (Grabher, 32.), 3:0 Zagrapan (Livingston, Petrik, 34.), 3:1 Koren (Hadžič, 39.), 3:2 Sotlar (Reinthaler, Mušič, 44.), 5:2 Petrik (Arniel, Caruso, 59.), 6:2 Livingston (Greentree, Crawford, 59.).

Kazenske minute: Dornbirn 6, Telemach Olimpija 6.