Evroliga: naveza Teodosić - Kirilenko nerešljiva uganka za Unicajo

Košarkarji CSKA so prišli še do pete zaporedne zmage v tej sezoni evrolige, Unicajo so odpravili s 77:66.

16. november 2011 17.30
16. november 2011 19.13
D. O., Delo.si

Moskva - Okrepljeno rusko moštvo v tej sezoni evrolige še ne pozna poraza, saj imajo po petih odigranih kolih prav toliko zmag. Gostje iz Španije so se v Moskvi dobro upirali vse do tretje četrtine, ko je CSKA na krilih Miloša Teodosića (19 točk) in Andreja Kirilenka (17 točk, devet skokov, šest ukradenih žog) prišel do neulovljive prednosti dvajsetih točk.

Uspešen večer je imel tudi slovenski center Gašper Vidmar, ki je s Fenerbahčejem šele po odigranem podaljšku zlomil odpor Cantuja (85:83). Vidmar je igral dobrih 23 minut in v tem času dosegel 10 točk, zbral pa je tudi šest skokov in ukradel dve žogi.

Do tesne zmage pa je prišel tudi Zagreb, ki je Žalgiris ugnal s 80:78. Sašo Ožbolt je za moštvo iz hrvaške prestolnice igral šest minut in v tem času vknjižil dve točki in ukradeno žogo.