Kopitar v slogu prejšnje sezone: za začetek dve podaji

V pripravljalnem dvoboju pred začetkom nove sezone NHL je Anže Kopitar vknjižil dve točki in zadel še kazenski strel.

23. september 2014 10.29
SPO-HKO-HKN-LOS-ANGELES-KINGS-V-BOSTON-BRUINS
J. P., Delo.si

Los Angeles - Moštva severnoameriške profesionalne hokejske lige NHL so s pripravami že v polnem pogonu, te dni so začela igrati tudi prve pripravljalne tekme pred prihajajočo sezono. Tudi Kralji iz Los Angelesa, branilci zmagovalne lovorike iz minule sezone, so že spravili pod streho prva dva prijateljska obračuna z Arizono Coyotes (do pretekle sezone še Phoenixom), ki so ju končali s polovičnim izplenom.

V prvem dvoboju (igrali so novinci) so bili tekmeci uspešnejši s 5:4, pa čeravno so Kralji, za katere slovenski zvezdnik Anže Kopitar kajpak ni nastopil, po prvi tretjini vodili že s 3:1. No, v drugo se je Los Angelesu revanša posrečila, k zmagi s 4:3 - resda šele po kazenskih strelih - pred skoraj 13.000 gledalci pa je Hrušičan prispeval dve podaji h goloma, ki ju je dosegel prekaljeni Slovak Marian Gaborik, ter zadetek iz kazenskega strela. Kopitar je na ledu prebil 22 minut in pol in v tem času dvakrat preizkusil reflekse tekmečevega čuvaja mreže Devana Dubnyka, ob koncu tretje tretjine pa je moral tudi za dve minuti na klop, kar je Arizona izkoristila že po šestih sekundah številčne premoči in izsilila podaljšek.

Kralji bodo prihodnjo pripravljalno tekmo odigrali v noči na petek, ko bodo gostili zasedbo Anaheima.