Kralji premagali Rangerse, Kopitar zadel že po 15 sekundah

Moštvo Los Angeles Kings je na pripravljalni tekmi premagalo New York Rangers (4:1), Anže Kopitar je prispeval gol.

28. september 2013 10.36

Las Vegas - Severnoameriško moštvo lige NHL Los Angeles Kings je danes igralo svojo predzadnjo pripravljalno tekmo in prepričljivo premagalo New York Rangerse s 4:1.

Prvi gol na tekmi je po pičlih 15 sekundah dosegel najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je prodrl po levi strani in nato z »backhand« udarcem premagal vratarja Henrika Lundqvista (v spodnjem videu).

Kralji so svoje vodstvo podvojili v 12. minuti, ko je Jeff Carter izkoristil števično premoč na ledu, nato pa je tri minute kasneje sledil gol J. T. Millerja za 1:2. Los Angeles si je še pred koncem prve tretjine vnovič zagotovil prednost dveh golov, potem ko je v 18. minuti zadel Mike Richards, končni izid tekme pa je v 37. minuti postavil Trevor Lewis.

To je bila za Los Angeles Kingse tretja zmaga na šesti pripravljalni tekmi, pred začetkom rednega dela lige NHL pa bodo igrali še enkrat, in sicer jutri ob četrti uri zjutraj po slovenskem času proti Coloradu.