Ljubljana - Slovenski hokejski reprezentant Luka Vidmar je našel novega delodajalca. Odslej si bo, vsaj do konca sezone, kruh služil na Danskem pri tamkajšnjem prvoligašu Frederikshavn White Hawks, ki je v minuli sezoni državnega prvenstva zasedel tretje mesto. Izkušeni 30-letni branilec bo torej ostal na severu Evrope, nazadnje je namreč branil barve norveškega Stjernena. Še prej je bil član češke Mlade Boleslav, pred tem pa se je nekdanji igralec Olimpije skoraj desetletje kalil onstran »luže« v nižjeligaških ekipah.
Vidmar je tudi standardni član slovenske izbrane vrste, v majici katere je nedavno nastopil na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju v Minsku, sicer pa je tekmoval tudi na lanskem svetovnem prvenstvu elitnega razreda in letošnjem skupine B v Katovicah. »V svoje vrste smo zvabili močnega, visokega in okretnega hokejista, dobrega drsalca, ki je v preteklosti že dokazal, da ima tudi nos za zadetke,« so Luko opisali na klubski spletni strani.













