Toronto - Že nekaj mesecev vlada popoln komunikacijski mrk med vodstvoma Mednarodne hokejske zveze (IIHF) in lige NHL o nastopu igralcev najmočnejšega klubskega tekmovanja na svetu na olimpijskih igrah leta 2018 v Pjongčangu in 2022 v Pekingu, je pred jutrišnjim začetkom svetovnega pokala v Torontu poudaril namestnik komisarja lige in glavni pravnik NHL Bill Daly.
Klubi NHL se namreč pritožujejo, da nimajo na olimpijskih turnirjih nobene vloge, igralci pa tvegajo poškodbe sredi sezone, ko morajo vsaka štiri leta prekiniti tekmovanje februarja. »Olimpijske igre so poseben dogodek z različnimi panogami. Igralci resnično cenijo sodelovanje na tem dogodku,« pa je dejal izvršni direktor združenja igralcev NHL Don Fehr.
»O tem je še prezgodaj govoriti, časa je še dovolj. Bržkone se tem vprašanjem ne bomo posvečali še vsaj pol leta,« je prejšnji mesec pišmeuhovsko zamahnil z roko komisar lige NHL Gary Bettman in podčrtal, da svetovnega pokala niso obudili z namenom delati konkurence olimpijskim igram, temveč zato, da bi imeli v prihodnje pred začetkom sezone NHL predstavitve tudi na ostalih celinah, če bo letošnje tekmovanje uspešno.
Spomnimo: na igrah v Pjongčangu bo - enako kot že predlani v Sočiju - nastopila tudi slovenska hokejska reprezentanca, ki kajpak največ stavi ravno na prispevek zvezdnika iz NHL Anžeta Kopitarja.













