NHL: Gaborik z golom in Kopitar s podajo okronala zmagovalca (VIDEO)

Hokejisti Floride so imeli resda rahlo terensko premoč, a so jih Kralji iz Los Angelesa vseeno ugnali s 3:1.

24. november 2015 08.14
NHL/

Florida - Hokejisti moštva Los Angeles Kings so prekinili kratko obdobje brez zmage in po dveh porazih na gostovanjih pri Detroitu in Carolini vendarle vpisali novi točki, s katerima so spet splezali na četrto mesto razpredelnice zahodne konference lige NHL. Na gostovanju so bili namreč s 3:1 boljši od Floride, ki so imeli rahlo terensko premoč (sproženi streli v okvir vrat 34:32 v korist domačih), a zlepa niso znali ukaniti razpoloženega čuvaja mreže Jonathana Quicka, ki je moral poklekniti zgolj v šesti minuti druge tretjine, pa še takrat se je komaj 20-letni obetavni Finec Aleksander Barkov med strelce vpisal ob številčni premoči na ledu, zgolj 20 sekund prej je moral namreč na klop za kaznovane Jake Muzzin.

Barkov je tako izid izenačil na 1:1, že v osmi minuti je namreč Kralje v vodstvo s svojim že enajstim golom v sezoni popeljal 23-letni center Tyler Toffoli. Še pred drugim odhodom na odmor so bili gostje po zaslugi branilca Aleca Martineza (vknjižil je svojo jubilejno stoto točko v ligi) vnovič v vodstvu, zmago Los Angelesa pa je že po minuti zadnje tretjine potrdil Slovak Marian Gaborik, pri njegovem zadetku pa je kot podajalec sodeloval tudi slovenski as Anže Kopitar. Osemindvajsetletni Hrušičan je zdaj pri štirih asistencah ob sedmih zadetkih, na zadnjih treh tekmah je vselej prispeval vsaj točko. Kot je že v navadi, je dobil znova največjo minutažo med vsem napadalci gostov, na parketu je namreč prebil več kot 21 minut, v tem času pa - zanimivo - ni sprožil v okvir vrat, je pa že v uvodni tretjini izsilil prekršek Willieja Mitchella za izključitev. Zdaj zasedbo Los Angelesa v noči na četrtek čaka gostovanje v Tampi, ki ima tri zmage manj (10).