NHL: Jagr ob zmagi nad Washingtonom dohitel Dionna

Hokejisti Floride so na domačem ledu premagali Washington s 4:1, Jaromir Jagr je dosegel 731. gol kariere.

11. december 2015 09.34
NHL/
M. Ž.
M. Ž.

Florida - Hokejisti Floride so ponoči gostili Washington in ga premagali s prepričljivih 4:1, kar je njihova štirinajsta zmaga sezone (vrhunci v spodnjem videu).

Za Florido so zadeli štirje različni igralci. Prvi gol je že v 51. sekundi dosegel veteran Jaromir Jagr, ki se je s svojim 731. golom kariere na večni lestvici lige NHL na četrtem mestu izenačil z Marcelom Dionnom, pred njim so le Brett Hull (741), Gordie Howe (801) in Wayne Gretzky (894).

Domačini so svojo prednost posvojili v 30. minuti, ko je bil z igralcem več uspešen Brandon Pirri, strelski niz pa je v 48. minuti nadaljeval Aaron Ekblad.

Washington je svoj edini gol na tekmi dosegel v 58. minuti prek Aleksandra Ovečkina, končni izid pa je v 59. minuti s strelom v prazna vrata postavil Logan Shaw.

V vzhodni konferenci je v najboljšem položaju Montreal z 41 točkami, Washington je drugi (40), Florida pa deseta (32).

Kane podaljšal točkovni niz

Branilci naslova iz Chicaga so visoko izgubili na gostovanju pri Nashvillu (1:5). Edini gol za Chicago je v 46. minuti dosegel Patrick Kane, ki je tako še na 24. zaporedni tekmi vknjižil vsaj točko.

Absolutni rekord lige je v lasti legendarnega Wayne Gretzkega, ki je v sezoni 1983/84 dosegel točko na 51. zaporednih tekmah.

Chicago je doslej osvojil 34 točk in je na petem mestu zahodne konference, mesto pred njim je Nashville (35), na vrhu pa je Dallas (44).