NHL: Jagr v elitni deseterici podajalcev

Češki veteran Jaromir Jagr se je na večni lestvici najboljših podajalec v NHL na 10. mestu izenačil z Mariem Lemieuxem.

25. januar 2014 09.13
SPO-HKO-HKN-WASHINGTON-CAPITALS-V-NEW-JERSEY-DEVILS
J. P., Delo.si

Newark - Češki zvezdniški superveteran Jaromir Jagr je živ dokaz za to, da starost v športu dostikrat ni nikakršna ovira. Enainštiridesetletni napadalec moštva New Jersey Devils v hokejski ligi NHL se je namreč z novima dvema asistencama, doslej jih je v dveh desetletjih skupaj zbral že 1033 (v tej sezoni pa 26), na večni lestvici najuspešnejših podajalcev lige na desetem mestu izenačil s še enim velikanom Mariem Lemieuxem. Le še sedem pa mu jih manjka do devetouvrščenega Marcela Dionna.

Vragi so sicer z 2:1 odpravili moštvo Washingtona, ki je drugič zapored nastopilo brez poškodovanega ruskega asa Alexa Ovečkina. New Jersey je v zadnjih devetih dvobojih kar osemkrat vpisal vsaj točko, tokrat sta za zmago z goloma poskrbela Stephen Gionta v prvi tretjini in Adam Henrique ob številčni premoči na ledu v začetku druge. Poraz je deset minut pred zadnjim piskom sirene omilil Jason Chimera. Nesporni junak domače zmage je bil tudi čuvaj mreže Cory Schneider, ki je zbral kar 30 obramb, od tega tudi devet ob igralcu manj na ledu.