NHL: Kane proti Vancouvru podaljšal svoj niz

Chicago Blackhawks so s 4:0 odpravili Vancouver. Patrick Kane je še na 26. zaporedni tekmi vpisal vsaj točko.

14. december 2015 06.58
14. december 2015 07.15
NHL/
M. Ž.
M. Ž.

Chicago - Hokejisti Chicaga so ponoči gostili Vancouver in ga premagali s 4:0 in se veselili sedemnajste zmage v sezoni.

Branilci naslova so visoko zmago dosegli na krilih razpoloženga vratarja Coreya Crawforda, ki je ustavil vseh 30 strelov na svoja vrata in zabeležil 16. shutout kariere.

Med tistimi, ki so vpisali nove točke, je bil tudi Patrick Kane, ki je prispeval podajo za prvi gol in tako še na 27. zaporedni tekmi dosegel vsaj točko, kar je najdaljši niz v ligi NHL po sezoni 1992/93, ko niz Matsa Sandina trajal 30 tekem. Kane je s 46 točkami (19+27) tudi najučinkovitejši igralec lige, njegov najbližji zasledovalec je Jamie Benn iz Dallasa s 40 točkami (20+20).

Gostitelji so povedli v dvanajsti minuti, ko je bil z igralcem več uspešen Duncan Keith. Tekma je bila odprta vse do 52. minute, nato pa je Chicago v zadnjih osmih minutah dosegel kar tri gole. Dennis Rasmussen je v 52. minuti povišal na 2:0, Andrew Shaw je 31 sekud pred koncem tekme zadel v prazno mrežo za 3:0, 21 sekund kasneje pa se je med strelce vpisal še Brandon Mashinter.

Chicago je na 31 tekmah zabeležil 17 zmag in 14 porazov, z 38 točkami pa je na tretjem mestu zahodne konference, pred njim sta Los Angeles (40) in Dallas (46).