NHL: Kralji do tesne zmage nad Otočani

Hokejisti Los Angelesa so na domačem ledu premagali moštvo New York Islanders z 2:1, Anže Kopitar je vknjižil podajo.

13. november 2015 09.13
SPO-HKN-NEW-YORK-ISLANDERS-V-LOS-ANGELES-KINGS

Los Angeles - Hokejsko moštvo Los Angeles Kings je v noči s četrtka na petek v svojem Staples Centru gostilo New York Islanders in jih premagalo z 2:1.

Za domačine sta zadela Drew Doughty in Milan Lucic, pomemben delež pa je prispeval tudi vratar Jhonas Enroth z 31 obrambami. Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem golu in je na šestnajsti tekmi sezone vknjižil sedmo točko (5+2).

Tekma se je začela po željah Newyorčanov, ki so v enajsti minuti dosegli prvi gol. Strelec je bil Brock Nelson, ki je z desne strani natančno sprožil v bližnji kot.

Kralji so izenačili v sedemnajsti minuti, ko so imeli na ledu igralca več. Anže Kopitar je dobil sodniški met v napadalni tretjini in podal Christianu Ehrhoffu, ki je plošček poslal do Doughtyja, ta pa je z desne strani premagal Jaroslava Halaka.

Los Angeles je tekmo odločil v 24. minuti, zmagoviti gol pa je dosegel z veliko mero sreče. Doughty je poskusil s strelom z leve strani, vratar Halak je njegov strel uspešno ustavil, nato pa se je plošček odbil od palice Milana Lucica, zadel gostujočega branilca Johnnyja Boychuka in končal v mreži. Sodniki so gol pripisali Milanu Lucicu.

Domačini so tako na šestnajsti tekmi sezone vpisali deseto zmago in dvajseto točko, kar jih uvršča na peto mesto zahodne konference. V najboljšem položaju je Dallas s 26 točkami.