NHL: nova podaja Kopitarja za novo zmago Kraljev (VIDEO)

Hokejisti Los Angelesa so bili pred domačim avditorijem s 3:1 boljši od višje rangiranega Washingtona.

09. marec 2018 08.24
SPO-HKO-HKN-WASHINGTON-CAPITALS-V-LOS-ANGELES-KINGS

Los Angeles - Hokejistom Los Angelesa je pred sklepno fazo rednega dela lige NHL vsaka zmaga krvavo potrebna v lovu za eno zadnjih vstopnic za izločilne boje. Trenutno držijo ravno mejno osmo mesto na zahodni konferenci, a je gneča okrog njih izjemna. Petouvrščeni San Jose je namreč pičli dve točki spredaj, deveti Colorado le točko zadaj. Sinočnja domača zmaga v Staples Centru nad višje rangiranim Washingtonom (3:1) je bila zato vredna dvojno. Kralji bodo vnovič v pogonu že jutri zvečer, ko bodo gostili St. Louis, ki za njimi zaostaja štiri točke oziroma za dve zmagi.

Že 45. podaja Kopitarja

Gostje niso sinoči vodili niti za trenutek. Njihovo mrežo je prvi zatresel Jeff Carter, izenačil je Jakub Vrana, tik preden se je dvoboj nagnil v drugo polovico, pa je tehtnico na domačo stran ponovno nagnil Trevor Lewis. Washington je v zadnji tretjini z vsemi silami jurišal v napad, zadnji dve minuti dvoboja tudi brez vratarja in s šestimi igralci v polju, kar pa se mu ni obrestovalo. Ravno obratno: njegovo prazno mrežo je 78 sekund pred zadnjim piskom sirene zatresel še Kyle Clifford in odločil zmagovalca. Pri njegovem zadetku se je kot asistent ponovno izkazal Anže Kopitar, ki je zdaj že pri 72 točkah v sezoni za 27 golov in 45 podaj, kar ga na lestvici najučinkovitejših igralcev uvršča na štirinajsto mesto.