NHL: strelska veselica v Severni Karolini

Uvodno tekmo nove sezone NHL sta sinoči odigrali tudi moštvi New York Islanders in Carolina Hurricanes (5:3).

11. oktober 2014 11.56
HKO-HKN-SPO-VANCOUVER-CANUCKS-V-CALGARY-FLAMES
Delo.si, STA
Raleigh - Moštvi New York Islanders in Carolina Hurricanes sta novo sezono severnoameriške hokejske lige NHL odprli s pravo strelsko veselico. Na tekmi je padlo kar osem golov. Hokejisti iz Severne Karoline so sicer izgubili doma v Raleighu s 3:5 proti zelo razpoloženim Otočanom. Ta tekma je bila sicer edina na sporedu.

Pri gostih sta se najbolj izkazala Brock Nelson s štirimi točkami in novinec Johnny Boychuk, ki je vpisal tri točke.

Boychuk je Newyorčane v vodstvo popeljal v 18. minuti, ko je ob moštveni premoči na ledu z razdalje premagal domačega vratarja Cama Warda. Nekaj manj kot dve minuti pozneje je za vodstvo z 2:0 poskrbel Nelson, ki je bil ob moštveni premoči na ledu uspešen tudi v drugi tretjini za visoko vodstvo s 3:0.

Domači so prvi zadetek na tekmi zabili v 42. minuti dvoboja, mrežo gostov je zatresel Justin Faulk. A so Otočani hitro postavili stvari na svoje mesto, Mihail Grabovski in Travis Harmonic sta zadela v polno za 5:1, gostitelji so do konca tekme z goloma Chrisa Terryja in Erica Staala nekoliko omilili poraz.