NHL: Vancouver v podaljšku dobil kanadski derbi

V severnoameriški hokejski ligi je Vancouver po podaljšku premagal Calgary s 5:4. Junak zmage Mike Santorelli.

07. oktober 2013 10.11
NHL/

Vancouver - Kanadski derbi v severnoameriški hokejski ligi je sinoči po podaljšku dobil Vancouver in s 5:4 premagal Calgary. Odločilni gol na tekmi je dosegel Mike Santorelli.

Čeprav so domači hokejisti v Calgaryju na začetku zadnje tretjine povedli že s 3:1, prednosti niso znali zadržati. Trener gostov John Tortorella je premešal svoje napadalce ter ločil dvojčka Henrika in Daniela Sedina, poteza pa se mu je bogato obrestovala. Francoski Kanadčani so namreč v zadnji tretjini dosegli tri zadetke, na koncu pa prek Santorellija še dobili tekmo. Santorelli je za zmago preusmeril podajo Kevina Biekse po dobrih treh minutah igre v podaljšku.

»Vem, da se vsi osredotočajo na dvojčka, a jaz rad menjam napade in preizkušam nove različice. Po tako slabih uvodnih dveh tretjinah tudi nisem veliko razmišljal, ali je pametno kaj spreminjati ali ne. V bistvu nisem imel izbire,« je potezo obrazložil Tortorella.

Carolina je sinoči z 2:1 doma ugnala Philadelphio. Najprej so gostitelji prek Jaya Harrisona povedli v uvodni tretjini, gosti so v drugi izenačili, ko je Luke Schenn dosegel gol za letalce, tekmo pa je prav tako v drugi tretjini odločil domači hokejist Radek Dvorak; Jeff Skinner je zbral dve podaji, vratar Anton Hudobin pa je ob svojem prvencu za ekipo iz Raleigha zbral 17 obramb. Zadnja tretjina je minila brez golov.

Winnipeg v domači dvorani še ni zmagal, tokrat je z 2:3 klonil proti Anaheimu. Gledalci so se potolažili z vrnitvijo zvezdnika Anaheima Teemuja Selanneja v Winnipeg, kjer je v sezoni 1992/93 tudi začel profesionalno kariero v ligi NHL. »Na nek način sem se danes počutil, kot da bi bil član domače ekipe,« je po tekmi dejal Finec, ki je vidno užival v pozornosti.

Anžeta Kopitarja nova tekma čaka v noči na torek, ko bo Los Angeles gostoval pri moštvu New York Rangers.