Ljubljana - Po mesecu in pol je danes epilog dobil zaplet v slovenskem hokejskem superpokalu. Po zmagi Olimpije so se Jeseničani nekaj dni pozneje pritožili, ker so menili, da je bilo v ljublanski ekipi preveč tujcev. Hokejska zveza Slovenije je zdaj odločila, da zaradi teh kršitev zmaje denarno kaznuje.
HZS je v disciplinskem postopku ugotovila krivdo na strani ljubljanskega moštva, ki je na tekmi nastopilo z najmanj sedmimi igralci brez državljanstva Republike Slovenije. S tem je HDD Olimpija ravnala v nasprotju z registracijskim pravilnikom HZS in je tako odgovorna za disciplinski prekršek, za katerega ji je bila izrečena kazen v višini 4000 evrov, so danes sporočili iz HZS.
Zveza je še pojasnila, da sta imela kluba po prejemu odločitve možnost pritožbe, ki pa je v predpisanem roku nista izkoristila, zaradi česar je sklep pritožbenega organa že postal pravnomočen.
Olimpija mora denarno kazen poravnati v 30 dneh.













