Pod avstrijskimi vršaci kar minus 11 za Olimpijo

Ljubljančani so bili včeraj v Dornbirnu bolj konkurenčni kot dan prej v Innsbrucku.

14. december 2015 00.10
Hokej
Peter Zalokar

Ljubljana – Agoniji hokejistov Telemacha Olimpije kar ni videti konca. Še več, ljubljanski zmaji so konec tedna na Tirolskem in Predalškem doživeli pravo blamažo: sedmi in osmi zaporedni poraz s skupno razliko v zadetkih 3:14! Za predzadnjim mestom zdaj zaostajajo že za ogromnih 18 točk.

Slovenski podprvaki so doslej v EBEL dosegli le tri zmage po rednem delu, nazadnje so bili uspešni že davnega 20. novembra. V soboto je v Innsbrucku Andrej Hebar zadel za 1:3, potem pa je šlo vse samo še navzdol. Trener Fabian Dahlem, ki verjetno ne bo več dolgo stal za ljubljansko klopjo, je pogrešal Mateja Hočevarja, zgodaj se je poškodoval še kapetan Andrej Tavželj.

Po sobotnem polomu so Slovenci prikazali precej boljšo igro v Dornbirnu, a vnovič ostali praznih rok. O premoči Dornbirna govori razmerje v strelih – 43:17. V prvi tretjini je Olivier Roy zaustavil vseh 13 strelov, v drugem delu pa so Avstrijci kronali premoč, dosegli tri zadetke in glede na formo Olimpije tudi že odločili zmagovalca.

Toda zeleno-beli se niso vdali kar tako, ob koncu druge tretjine je zadel Gal Koren in ko je Jure Sotlar na začetku zadnje tretjine znižal zaostanek na zgolj en zadetek, je zadišalo po presenečenju v dvorani, kjer Olimpija še nikdar ni zmagala. Vse poskuse gostov, da bi izenačili, je ohladil drugi gol Chrisa D'Alvisa pet minut pred koncem.

Olimpija bo sezono v razširjenem avstrijskem prvenstvu nadaljevala že jutri, ko bo v Tivoliju gostoval sobotni tekmec Innsbruck.