Celje – Pred dnevi so v knežjem mestu počastili spomin na 70 let rokometa, prav takšno obletnico bodo v 2017. slavili tudi hokejisti. Tradicija igre na ledu je ob Savinji spoštovanja vredna, a boleči so tudi vmesni padci. V prejšnji sezoni je Mestni park spet oživel, podobno naj bi bilo tudi v prihajajočih mesecih.
Pri celjskem klubu so sanjali o tem, da bi se pridružili Jeseničanom v oživljeni alpski ligi (AHL), nenazadnje so jih poskusili o tem prepričati tudi iz vodstva HZS, pri kateri so si želeli z dvema kluboma štartati v tekmovanju. To bo na vidno višji ravni organiziranosti in tudi odmevnosti kot dosedanja INL, kar je nenazadnje potrdilo tudi včerajšnje dunajsko letno srečanje vodstva in klubov EBEL, saj so bili tam navzoči tudi predstavniki moštev AHL.
»A za konkurenčno podobo v AHL bi potrebovali prek 300.000 evrov za sezono, pravzaprav blizu 400.000, kar je ta čas za naše zmožnosti občutno previsoka vsota. Nikakor si ne bi želeli ponovitve leta 1995, ko je prav zaradi pretiranih in nerealnih ambicij klub sredi sezone obstal, nakar 15 let članskega hokeja v Celju sploh ni bilo,« je na predstavitveni novinarski konferenci poudaril Milan Rajtmajer, novi predsednik celjskega kluba. Pravzaprav je bil celjski hokej na prepihu že ob koncu zadnje sezone, v kateri je bila sicer dvorana ob Savinji polna kot v že oddaljenih starih časih. »Dejansko me je bilo strah prihodnosti našega kluba, zato sem Milanu prav hvaležen, da je na novo zavihal rokave. Res bi bilo škoda, ko bi se naša zgodba spet ustavila,« je ob spominu na negotovost pozne pomladi dejal Rok Rojšek, trener in vodja stroke, sicer dolgoletni reprezentant in najuspešnejši hokejist v zgodovini kluba.
Na trenerski klopi si je skupaj s klubskim vodstvom začrtal nove cilje in četudi je moštvo po nekaterih odhodih videti manj izkušeno kot v prejšnji sezoni, ostaja cilj uvrstitve v polfinale državnega prvenstva, nato pa napad vsaj na bron. »Prav hudo mi je bilo nazadnje, ko smo si lepo sezono pokvarili s porazom proti Slaviji z 0:1 in tako končali na 4. mestu. Zdaj moramo štartati na vrh DP po rednem delu, nato na polfinale in tam kar najbolj namučiti predvidoma močnejši moštvi Olimpije in Jesenic,« pravi kapetan moštva Žiga Grahut, sicer hokejist z izkušnjami iz obeh vodilnih slovenskih moštev. Prav Grahut bo ob povratniku Roku Leberju ter Davorju Rakanoviču predstavljal udarno os moštva, pri katerem sicer ni več vratarskega junaka Roka Stojanoviča ter Žana Jezovška, najbolj obetavnega hokejista zadnjih let ob Savinji.
A pri klubu se ozirajo tudi v dolgoročno prihodnost, nenazadnje je tudi predsednikov ogled izjemnih slovenskih predstav v olimpijskih kvalifikacijah pred dnevi v Minsku obrodil nekaj sadov. Tako je z Matjažem Rakovcem, predsednikom HZS, resno govoril o eni od reprezentančnih tekem na celjskem ledu (nazadnje je tu Slovenija igrala leta 1996), in sicer prihodnje leto, tik pred odhodom risov na SP v Pariz. Prvi plošček bo to soboto na uvodni tekmi odprtega slovenskega prvenstva med Celjem in Zagrebom vrgel eden od naših reprezentantov (Rajtmajer: »Naj ostane skrivnost, kdo bo to.«), prav zanimiva se zdi tudi zamisel o izvedbi slovenskega pokala. »Po vzoru na košarkarje bi lahko imeli lepo tridnevno druženje s četrfinalom v petek, polfinalom v soboto in nato nedeljsko tekmo finala,« je še omenil predsednik, ki pa si predvsem želi vedro prihodnost. Da v času, ko se bodo spomnili 70. rojstnega dne, le ne bi bilo novega sesutja.













