Slepi naboji Kopitarja in soigralcev

Reprezentanca Evrope je v pripravljalni tekmi pred svetovnim pokalom klecnila pred severnoameriškimi mladeniči (0:4).

Objavljeno
09. september 2016 15.46
ICEHOCKEY/
J. P.
J. P.

Quebec - Teden dni pred začetkom spet oživljenega svetovnega pokala v hokeju, ki ga bo v drugi polovici meseca gostila dvorana Air Canada Centre v Torontu, se je izbrana vrsta Evrope, pri kateri kot kapetan nastopa slovenski as Anže Kopitar, v pripravljalnem obračunu pomerila s severnoameriško selekcijo do 23 let in izgubila z 0:4.

Dvoboj se je zlomil v začetku druge četrtine, ko so zmagovalci v razmaku štirih minut in tri četrt trikrat zadeli mrežo stare celine. Načel jo je Nathan MacKinnon, nadaljevala sta Ryan Nugent-Hopkins in Johnny Gaudreau, vse dvome o zmagovalcu je v 52. minuti s svojim drugim zadetkom v dvoboju, tokrat iz kazenskega strela, razblinil MacKinnon. Vratar Matt Murray je zaklenil mrežo in zbral 23 obramb.

Pred 18.005 gledalci je v majici poraženega moštva v prvem napadu nastopil tudi slovenski reprezentant Kopitar, ki pa je bil, podobno kot soigralci, neučinkovit. »Vedeli smo, kaj pričakovati. Poznamo tekmečevo hitrost in smisel za igro. Lepo je igrati proti takšni ekipi, saj nas v Torontu čakajo hitre zasedbe in se moramo na to pripraviti,« je komentiral Hrušičan, ki je dvoboj začel v peterki s Zdenom Charo, Romanom Josijem, Matsem Zuccarellom in Mikaelom Bødkerjem.

Zasedbi se bosta vnovič, le da tedaj v Montrealu, pomerili v nedeljo.