Toronto - »Pokazali smo, da gre naša igra v pravo smer. Turneje nismo najbolje začeli, tokrat pa smo uspešno nadzirali plošček. Tekmecu nismo dovoljevali pobude, niti si nismo privoščili nepotrebnih napak. Obramba je bila zbrana in je Američanom močno otežila pot do naših vrat,« je po zmagi selekcije Evrope v uvodnem dvoboju obujenega hokejskega svetovnega pokala v Torontu nad ZDA (3:0) pojasnil kapetan, slovenski zvezdnik Anže Kopitar.
Razmerje strelov v okvir vrat (kar 35:17 v korist Američanov) potrjuje, da so poraženci resda precej več poskušali, a so na drugi strani naleteli na neprebojni obrambni zid in predvsem brezmadežnega slovaškega čuvaja mreže Jaroslava Halaka, ki si bo tudi v prihodnji klubski sezoni kruh služil v majici NHL-moštva New York Islanders. V vrstah zmagovalcev je bil najdlje na ploskvi ravno hrušiški napadalec, ki opravlja tudi vlogo kapetana, Kopitar je v skoraj 24 minutah enkrat sprožil proti moštvenemu kolegu pri Kraljih iz Los Angelesa Jonathanu Quicku, ki pa je bil uspešnejši.

Anže Kopitar je bil v svoji ekipi najdlje na ledu. Foto: Gregory Shamus/AFP.
Še precej prepričljiveje so uvodno nalogo opravili aktualni svetovni prvaki in olimpijski zmagovalci Kanadčani, ki so se s 6:0 znesli nad Čehi. Dvoboja so se lotili z vso resnostjo, sprožili kar 50 strelov (!) v okvir tekmečevih vrat, šestkrat je plošček našel pot v mrežo - trikrat v uvodni tretjini, dvakrat v drugi in enkrat v zadnji; peti in šesti zadetek so Kanadčani dosegli ob številčni premoči na ledu. Poraženci že v prvih trenutkih dvoboja niso izkoristili niti številčne prednosti dveh igralcev več na ledu. Danes bosta v Torontu na sporedu dvoboja prvega kola skupine B med Švedsko in Rusijo ter Finsko in severnoameriško selekcijo hokejistov do 23 let.













