Svetovno prvenstvo: Nov poraz poskrbel za slovenski izpad

Slovenija visoko izgubila tudi proti Belorusiji (2:5), zato je ponovno izpadla iz elitne divizije svetovnega hokeja.

13. maj 2017 17.53
vidic hokej
N. Gr.
N. Gr.

Pariz - Slovenska hokejska reprezentanca je izgubila tudi proti Belorusiji, zato se poslavlja od elitne divizije. Igra slovenskih hokejistov je bila ponovno slaba, prav tako je povsem zatajila obramba. Slovencev zdaj ne more rešiti niti morebitna zmaga na ponedeljkovi tekmi proti Franciji.

Nik Zupančič, selektor Slovenije: "Začeli smo z dvema kaznima, a smo bili uspešni, prestali smo tudi prvi gol Belorusije. Zadeli smo dvakrat in takrat je bilo še vse v redu. Druga tretjina je bila odločilna, štirje prejeti goli pa so preveč za to raven tekmovanja. Zadnja ni bila več odločilna, imeli bi majhne možnosti, če bi zadeli takoj, a Belorusija je premočna, da bi dovolila tak scenarij. Beloruski trener je omenil, da so imeli nekaj sreče z odbitki, kar je mogoče res, a si moraš to tudi zaslužiti, mi si danes nismo. Vsi smo v istem čolnu, jaz prevzemam odgovornost glede igre v obrambi, pa ne samo branilcev. Dobivamo preveč zadetkov in med pripravami bi mogoče moral biti na tem področju bolj 'zajeban', po domače povedano."

Jan Muršak, igralec Slovenije: "Začeli smo zelo dobro, oni so sicer povedli, a smo prišli do vodstva. Potem se nam je podrl sistem, ne vem, zakaj povsem nehamo igrati, ko dobimo gol ali dva. Bili smo sicer enakovredni, morda na trenutke celo boljši. Očitno res nismo dovolj dobri za skupino A, da se potikamo med skupinama A in B. Ne moreš igrati na tej ravni, če dobiš po pet golov. Žal nam je zaradi navijačev, razočaranje je veliko. Mogoče pa enostavno nismo dovolj dobri."

Jan Urbas, igralec Slovenije: "Tekmo smo začeli dobro, a smo iz nekega razloga v drugi tretjini popustili in dali so nam štiri gole. Tista tretjina je bila usodna in na žalost je na koncu sledil poraz. Ne vem, kaj se je takrat zgodilo, a smo popustili in oni so to na hitro kaznovali."

David Rodman, igralec Slovenije: "Po prvi tretjini smo vodili, a je sledil razpad sistema. Skušali smo priti nazaj, a plošček ni šel noter. Na vsaki tekmi smo dobili po pet golov, je pa težko zmagati na tekmi, če jih na njej dobiš pet."

Prva tretjina

Slovenski branilci so ponovili napako s tekme proti Češki, že v tretji minuti je bil najprej izključen Blaž Gregorc, čez slabi dve minuti pa zaradi nespametnega naleta s komolcem v glavo še Aleš Kranjc. Slovenska obramba je tokrat zdržala, nato pa so tudi risi imeli nekaj lepih priložnosti. Najlepšo je po odlični akciji Žige Jegliča zapravil Mitja Robar, ki je iz dobrih dveh metrov streljal nekoliko prenizko, da bi premagal vratarja Belorusije Kevina Lalanda.

A tudi dobra predstava ne šteje veliko ob hudi neučinkovitosti slovenskih napadalcev, na drugi strani jo je z izjemnim strelom kaznoval Aleksander Pavlovič, ki je neubranljivo zadel pod prečko vrat Gašperja Krošlja. Slovenci so se znova znašli v zaostanku in čaka jih težka naloga proti Belorusom, ki igrajo iz tekme v tekmo bolje.

Pet minut pred koncem prve tretjine je udaril Žiga Jeglič. Ob igri z igralcem več so Slovenci lepo postavili napad v napadalni tretjini, po strelu Saboliča pa je odbitek spretno pospravil v mrežo Belorusov. David Rodman je poskrbel za eksplozijo navdušenja med slovenskimi navijači v dvorani Bercy! Z izjemnim zadetkom, zagotovo najlepšim slovenskim na tem svetovnem prvenstvu, ukanil nemočnega Lalanda. Zadel je tik pod stičišče leve vratnice in prečke in prinesel zelo pomembno vodstvo Sloveniji.

Druga tretjina

Belorusi so zadeli takoj po povratku na ledene ploskve. Že v 29. sekundi nadaljevanja je zadel Jevgenij Koviršin. Kmalu zatem so imeli Slovenci igralca več, toda številčne premoči niso znali izkoristiti. Kazen je prišla na drugi strani, saj je še drugič na tekmi zabil Pavlovič. Belorusi so imeli tako po polovici tekme rezultat, ki jim omogoča obstanek med elito, Slovenci pa bi izpadli.

Še v hujši godlji so se slovenski hokejisti znašli, ko je za povišanje beloruske prednosti poskrbel Ilja Šinkevič. Tik pred koncem tretjine je v gneči pred slovenskim golom zadel še Andrej Stas, zato so Slovenci prejeli kar štiri gole.

Več kot očitno je, da je povsem razglašena slovenska obramba, ki kot po pravilu prejme vsaj pet golov na tekmo.

Tretja tretjina

Nobena od reprezentanc po prvih desetih minutah zadnje tretjina ni uspela zabiti gola, zato je bil slovenski izpad vse bližje. V kolikor so naši igralci bolje zaigrali v obrambi, nikakor niso uspeli nadoknaditi visokega zaostanka.

Poraz proti Belorusiji pomeni, da se Slovenija spet hitro vrača v nižji ranj svetovnega hokeja.

Slovenija: Belorusija 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
Accorhotels Arena, gledalcev 7100, sodniki: Gouin (Kanada), Stricker (Švica, glavna), Kaderli (Švica), Vannosten (Kanada).
Strelci: 0:1 Pavlovič (Šinkevič, Linglet, 14.), 1:1 Jeglič (Verlič, Sabolič, 17.), 2:1 Rodman (kovačevič, Pretnar, 20.), 2:2 Kovjaršin (A. Kosticin, S. Kosticin, 21.), 2:3 Pavlovič (Šinkevič, 30.), 2:4 Šinkovič (Pavlovič, 39.), 2:5 Stas (Stefanovič, 40.).
Kazenske minute: Slovenija 10, Belorusija 10 + 10.